Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Polska: Czy polska gospodarka potrzebuje imigrantów?

Czy polska gospodarka potrzebuje imigrantów?

Instytut Misesa / Fundacja Wolności Gospodarczej

Pan Bryan Caplan – autor wydanej przez wydawnictwo Instytutu Misesa we współpracy z Freedom Publishing powieści graficznej pt. Otwarte granice. Co nauka i etyka mówią nam o imigracji – w najbliższych dniach odwiedzi Polskę. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Wolności Gospodarczej.

Harmonogram spotkań:

Wykład pt. Imigracja a wolność

Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki, ul. Świętego Filipa 17, Kraków – 14 marca 2022 r., godz. 18.00

Wykład pt. Pragmatyczna obrona swobodnej imigracji

WenderEDU Business Center, ul. Świętego Józefa 1/3, Wrocław – 15 marca, godz. 18.00

Panel dyskusyjny pt. Czy polska gospodarka potrzebuje imigrantów? (z udziałem panów Tomasza Wróblewskiego, Ignacego Morawskiego i Cezarego Bachańskiego)

Świetlica Wolności, ul. Nowy Świat 6/12, Warszawa – 16 marca, godz. 17.30

Wstęp wolny.

Otwarte granice – pierwsza powieść graficzna, jaką wydaliśmy. Bestseller „New York Timesa”, autorstwa ekonomisty Bryana Caplana i ilustratora Zacha Weinersmitha, to przegląd argumentów za polityką otwartych granic i odpowiedź na najczęstsze obawy jej przeciwników. Omówione zostały obawy dotyczące spadku poziomu wynagrodzeń, bezpieczeństwa i przestępczości, wpływu migrantów na kulturę i proces demokratyczny. Caplan demonstruje – przyjmując za dobrą monetę obawy swoich przeciwników – dlaczego niezależnie od wyznawanej filozofii, tego czy ktoś określa się mianem konserwatysty, liberała, lewicowca czy libertarianina (jeżeli tylko nie odrzuci podstawowych danych i faktów), powinien dojść do jednoznacznego wniosku: wszystkie drogi prowadzą do otwartych granic.

Autor ukazuje zagadnienie imigracji w zupełnie nowym świetle. Jak przekonuje, otwarcie granic mogłoby zakończyć koszmar absolutnego ubóstwa na całym globie, a jednocześnie podwoić światową produktywność – na czym ogromnie skorzystałaby cała ludzkość.

Książka w postaci komiksowej dostępna jest dla każdego. Na dociekliwych czeka także ponad 30 stron przypisów analitycznych, źródeł i komentarzy. Żadna z tez autora przedstawiona na stronach tej publikacji nie pozostaje nieudokumentowana.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek Bryana Caplana. To doskonała okazja do tego, by zdobyć autograf i zamienić kilka zdań z autorem. A jeśli nie możesz przyjść na spotkanie, zamów książkę w naszym sklepie internetowym.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.