Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: „Aedes mores juraque curat”. Charleston — miasto, które ceni przeszłość

„Aedes mores juraque curat”. Charleston — miasto, które ceni przeszłość

Wrocławska Fundacja Studentów Historii Sztuki

Zapraszamy do udziału w wykładach organizowanych przez Wrocławską Fundację Studentów Historii Sztuki i poświęconych sztuce amerykańskiej.

Siódmy wykład w cyklu Zima i wiosna ze sztuką Stanów Zjednoczonych wygłosi pani mgr Magdalena Markowska na temat

„Aedes mores juraque curat”. Charleston — miasto, które ceni przeszłość.

28 lutego 2013 r., godz. 18:00.

Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Szewska 36, sala 309, Wrocław.

W swoim wykładzie opowiem o Charleston, jego bogatej historii, mieszkańcach i unikatowej atmosferze. Niszczony przez pożary, huragany, trzęsienia ziemi czy w wyniku działań zbrojnych, Charleston zawsze się odradzał. Opowiem także o sposobach na zachowanie i ochronę historycznego charakteru tego miasta, które dziś po raz kolejny święci triumfy, wybrane przez czytelników amerykańskiego magazynu „Condé Nast Traveler” najwspanialszym miastem Ameryki… drugi rok z rzędu.

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

Mgr Magdalena Markowska — absolwentka filologii angielskiej (studia licencjackie) oraz historii sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim, obecnie doktorantka w Instytucie Historii Sztuki na UWr. Pod kierownictwem prof. Agnieszki Zabłockiej-Kos przygotowuje dysertację na temat dziewiętnastowiecznych ratuszy w granicach pruskiej Prowincji Śląsk. Do jej zainteresowań badawczych należą zjawiska architektoniczne i urbanistyczne XIX i XX wieku oraz rewitalizacja miast i obszarów staromiejskich.

Zima i wiosna ze sztuką Stanów Zjednoczonych

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.