Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Christer Mjåset — spotkanie autorskie

Christer Mjåset — spotkanie autorskie

Wydawnictwo Smak Słowa

Polecamy Państwa uwadze nowy kryminał, którego autorem jest Christer Mjåset: „Lekarz, który wiedział za dużo” (wyd. Smak Słowa, seria Mroczny Zaułek, 451 str.).

Portal Myscandynavia objął patronat medialny nad premierą w Polsce, patronuje również spotkaniom autorskim – pan Christer Mjåset odwiedzi Polskę i spotka się z czytelnikami 5 grudnia 2012 r., godz. 19.00, w Klubie Podróżnika w Warszawie (ul. x. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego 37). Zapraszamy na to spotkanie!

Norweska wyspa w gminie Hitra, początek posępnej, śnieżnej zimy. Na kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem młody lekarz Mads Helmer odkrywa podczas wieczornej śnieżycy rozbity samochód swojego szefa Aldusa Caroliussena… „Lekarz, który wiedział za dużo” to wartka powieść, wykraczająca poza ramy gatunku prozy lekarskiej. Łączy w sobie wątki sensacyjne i obyczajowe, przy czym nic nie jest tu takie, jakie się wydaje – w książce mnożą się nie tylko zagadki, ale też ich ciekawe rozwiązania, wplecione w misterną i zaskakującą intrygę.

Christer Mjåset (ur. 1973) jest lekarzem i pisarzem. Dotychczas wydał cztery tytuły, w tym dwa zbiory opowiadań – pierwszy pt. „En dans der veien slutter” (Taniec u końca drogi) z 2003 r. jest zarazem jego debiutem literackim. Drugi zbiór pt. „Verdens eldste mann er død” (Najstarszy mężczyzna świata nie żyje) z 2005 r., a także wydana trzy lata później powieść „Legen som visste for mye” (Lekarz, który wiedział za dużo), rozgrywają się w środowisku lekarskim. W tym roku wydawnictwo Gyldendal wydało jego najnowszą powieść „Hvite ravner” (Białe kruki) o chirurgach, którzy współzawodniczą o stanowisko.

www.christermjaset.no

krille.blogg.no

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.