Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: „W cieniu błękitnego orła, czyli co Nowy Ład zrobił gospodarce USA” — spotkanie autorskie

„W cieniu błękitnego orła, czyli co Nowy Ład zrobił gospodarce USA” — spotkanie autorskie

Stowarzyszenie Libertariańskie

Stowarzyszenie Libertariańskie zaprasza na spotkanie autorskie poświęcone książce pana Jana Jakuba Tyszkiewicza pt. W cieniu błękitnego orła, czyli co Nowy Ład zrobił gospodarce USA, wydanej nakładem wydawnictwa Nowy Wspaniały Holding (przy wsparciu Stowarzyszenia).

W cieniu błękitnego orła to debiut literacki pana Tyszkiewicza, w którym autor opisuje krótko- i długoterminowe skutki Wielkiego Kryzysu oraz Nowego Ładu dla gospodarki Stanów Zjednoczonych, skupiając się na wybranych obszarach działalności gospodarczej oraz krytykując je (rozwiązania Nowego Ładu i wcześniejsze) z pozycji leseferystycznej. Zaletą książki jest opis wpływu interwencji państwowych na życie społeczne.

Słowo wstępne wygłosi autor przedmowy do książki, pan prof. Witold Kwaśnicki z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Spotkanie odbędzie się 14 listopada 2017 roku o godz. 18.00. Zapraszamy: Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Uniwersytecka 22/26, budynek A, sala 418.

Książkę będzie można nabyć po spotkaniu w cenie promocyjnej.

Dlaczego Wielki Kryzys wybuchł z taką siłą? Dlaczego trwał tak długo? Jak rząd chciał „ratować” gospodarkę? Co tak naprawdę państwo zrobiło amerykańskiej gospodarce? Dlaczego mimo rysowanego przez rząd świetlistego obrazu dalej było tak źle? Odpowiedzi na te i inne pytania poznają Państwo, przychodząc na spotkanie.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.