Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: „Czapski, cóż to był za człowiek!” – spotkanie z Krystyną Zachwatowicz

„Czapski, cóż to był za człowiek!” – spotkanie z Krystyną Zachwatowicz

Muzeum Narodowe w Krakowie

25 czerwca 2016 roku, godz. 18.00 – To i owo gitarowo. Gitara w różnych zestawach instrumentalnych

Specjalny koncert z cyklu Pianoforte u „Ciołka”. Muzyka dawna i współczesna w krakowskich pałacach. Wystąpią: pp. Michał Lazar – gitara, Aleksandra Lignar – wiolonczela, Paweł Riess – altówka, Marcin Starowicz – obój, rożek angielski, Radosław Wieczorek – gitara. W programie utwory Macieja Jabłońskiego, Michała Lazara, Michała Dormana, Einojuhaniego Rautavaary, Emanuela Marii Ponce, Duszana Bogdanovicia, Radamesa Gnattaliego.

Ośrodek Kultury Europejskiej EUROPEUM, pl. Władysława Sikorskiego 6. Wstęp wolny.

26 czerwca 2016 roku, godz. 15.00 – spotkanie z Krystyną Zachwatowicz w Pawilonie Józefa Czapskiego

Zapraszamy na spotkanie z panią profesor Krystyną Zachwatowicz, autorką wystawy stałej w Pawilonie Józefa Czapskiego przy ul. Józefa Piłsudskiego 12. Bohaterka spotkania jest scenografką, reżyserką, profesorem sztuk plastycznych i wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W czasie spotkania opowie o swojej znajomości z Józefem Czapskim, którego miała okazję poznać w Maisons-Laffitte. Będzie również można dowiedzieć się o długiej drodze, jaką przeszedł projekt budowy Pawilonu – jego korzenie sięgają słynnej wystawy Wnętrze (1996 r.).

Wykład stanowi inaugurację nowego cyklu spotkań z postaciami osobiście znającymi Józefa Czapskiego pt. Czapski, cóż to był za człowiek! Wstęp wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejsze przybycie.

Wydarzenia edukacyjne

24 czerwca

Kompozycyjny punkt widzenia

cykl: Rozmowy o sztuce

Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, Rynek Główny 3, godz. 10.15

prowadzenie: p. Barbara Łepkowska, wstęp: 1 zł

29 czerwca

Scena naigrawania w średniowiecznej sztuce serbskiej

Pałac Biskupa Erazma Ciołka, ul. Kanonicza 17, godz. 18.00

prowadzenie: p. Mateusz Chramiec, wstęp wolny

30 czerwca

Od poety do kustosza

cykl: Genius loci – miejsce, ludzie, zbiory

Dom Jana Matejki, ul. Floriańska 41, godz. 18.00

prowadzenie: p. Marta Kłak-Ambożkiewicz, wstęp wolny

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.