Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Czytać po szwedzku

Czytać po szwedzku

myscandynavia.eu

Ambasada Królestwa Szwecji i Festiwal Conrada zapraszają na spotkanie związane z wydaną niedawno książką Szwecja czyta. Polska czyta pod red. Katarzyny Tubylewicz i Agaty Diduszko-Zyglewskiej.

Spotkanie odbędzie się 25 października 2015 roku o godzinie 13.00.

Pani Katarzyna Tubylewicz1 porozmawia z trójką szwedzkich bohaterów książki o tym, jak zarażać ludzi miłością do książek i skutecznie realizować program wspierający czytelnictwo. Jej gośćmi będą: p. Gunnar Ardelius, pisarz i przewodniczący Szwedzkiego Związku Pisarzy i Tłumaczy, p. Ingemar Fasth, szef literacki sztokholmskiego Kulturhuset, a także związana z Kulturhuset p. Katti Hoflin, która specjalizuje się w literaturze dla dzieci, a od niedawna zarządza siecią sztokholmskich bibliotek publicznych.

Czytelnictwo w Polsce oraz miłość do książek pozostawiają wiele do życzenia, o czym przypominają nam od czasu do czasu badania czytelnictwa w Polsce. Jest u nas dokładnie odwrotnie niż w krajach skandynawskich. Liczymy po cichu, że może uda znaleźć się jakiś „szwedzki przepis” na poprawę „polskiego czytelnictwa”.

Pałac pod Baranami, Rynek Główny 27, Kraków

O festiwalu i tegorocznym programie


1 Pani Tubylewicz jest także aktywistką skrajnej lewicy, pozostajemy więc z nadzieją, że podczas spotkania nie będzie to nazbyt widoczne – przypis redakcji Portalu Legitymistycznego.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.