Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Muzyczne delicje barokowego Rzymu

Muzyczne delicje barokowego Rzymu

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Zapraszamy na koncerty muzyki dawnej w Wilanowie. Melomani będą mieli okazję słuchać muzyki o wyjątkowej wartości artystycznej i w wykonaniu wspaniałych artystów. Program skupia się na dokonaniach kompozytorów tworzących w XVII i XVIII w. Celem naszych spotkań jest wspieranie inicjatyw muzycznych w zakresie interpretacji muzyki dawnej. Ponieważ od czasów Jana III Sobieskiego muzyka stanowiła istotny element życia pałacu, pragniemy przywracać tę piękną tradycję i ukazywać zabytki muzyczne zgodnie z założeniami epok, w których powstawały, oraz prezentować je na instrumentach historycznych bądź na ich kopiach. Podczas koncertów Sala Biała zamieni się w przestrzeń wypełnioną wyrafinowanymi, finezyjnymi i fascynującymi dźwiękami.

Wykonawcy: Giardino di Delizie w składzie: pp. Ewa Anna Augustynowicz – skrzypce barokowe, Maria Calvo – wiolonczela barokowa, Elisabetta Ferri – klawesyn

Program: Aleksander Stradella, Sonata e-moll na skrzypce solo i b.c., Franciszek Geminiani, Sonata a-moll op. 4 nr 5 na skrzypce solo i bc, Bernard Storace, Ciaccona C-dur na klawesyn solo, Karol Mannelli, Sinfonia a-moll na skrzypce solo op. 1, Piotr Kajetan Boni, Sonata C-dur na wiolonczelę i klawesyn, Archanioł Corelli, Sonata d-moll op. 5 nr 7 na skrzypce solo i b.c.

Zapraszamy 12 października 2019 r., godz. 17.00. Bilety można kupić w kasie muzeum lub przez Internet: 20 zł (normalny), 10 zł (ulgowy).

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Warszawa

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.