Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Łódź: Roman Dmowski między biała a czarną legendą

Roman Dmowski między biała a czarną legendą

Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi

Na rok 2014 przypada 150 rocznica narodzin i 75 rocznica śmierci Romana Dmowskiego – polityka, pisarza politycznego, twórcy Narodowej Demokracji i współtwórcy polskiej niepodległości. Jest to dobra sposobność, by przypomnieć osobę i dorobek Romana Dmowskiego, nie pomijając budzących wątpliwości aspektów jego myśli oraz działalności.

Wpisując się w ogólnokrajowe obchody rocznicowe i ogólnonarodową debatę, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi pragnie zaprosić na dyskusję, która dotyczyć będzie Romana Dmowskiego. Swoją wiedzą i przemyśleniami podzielą się:

pan prof. Jacek Bartyzel, specjalista z zakresu filozofii politycznej, działacz opozycji antykomunistycznej, Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski, autor kilkuset artykułów oraz książek;

pan prof. Przemysław Waingertner, specjalista z zakresu życia politycznego i myśli politycznej Polski Międzywojennej, a także dziejów wolnomularstwa, autor i współautor licznych prac naukowych i popularyzatorskich, publicysta.

Spotkanie rozpocznie się 29 marca 2014 roku, o godz. 12.00, w siedzibie Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi przy ul. Gdańskiej 13 (sala nr 39). Wstęp wolny.

Spotkanie odbędzie się pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej oraz Portalu Legitymistycznego Organizacji Monarchistów Polskich.

Wydarzenie na Facebooku

Spotkanie pod patronatem IPN i OMP

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.