Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Wakacyjne Dni Wolnej Sztuki 2012

Wakacyjne Dni Wolnej Sztuki 2012

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Wakacyjne Dni Wolnej Sztuki 2012 w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

14 i 28 lipca 2012 r., godz. 12:00 

25 sierpnia 2012 r., godz. 12:00 

plac Powstańców Warszawy 5, wstęp wolny

Specjalnie przygotowani wolontariusze będą zachęcać zwiedzających do bliższego poznania pięciu wybranych dzieł sztuki. Wrocławskie Muzeum Narodowe postanowiło kontynuować ideę Dnia Wolnej Sztuki.

Zorganizowany po raz pierwszy w kwietniu tego roku Dzień Wolnej Sztuki spotkał się z ogromnym zainteresowaniem zwiedzających, dlatego Muzeum Narodowe we Wrocławiu postanowiło organizować tego typu spotkania częściej. W czasie tegorocznych wakacji zapraszamy 14 i 28 lipca oraz 25 sierpnia.

Gierymski — Chłopiec niosący snop

Dzień Wolnej Sztuki odbywa się na całym świecie co roku w kwietniu. Celem jest zachęcenie zwiedzających do bardziej wnikliwego poznawania dzieł sztuki. Badania mówią, że statystyczny gość spędza przed każdym dziełem w muzeum osiem sekund, chcemy pokazać, że można inaczej. Przez godzinę zwiedzający będą oglądać wystawy, zatrzymując się przy pięciu wybranych obiektach. Przy każdym z nich będzie stał wolontariusz, którego zadaniem będzie zachęcenie do dokładniejszego zapoznania się z daną pracą poprzez na przykład opowiadanie ciekawostek na jej temat, zwracanie uwagi na detale. Wolontariusze Muzeum Narodowego we Wrocławiu są w większości historykami sztuki, podczas wakacyjnych Dni Wolnej Sztuki będą opowiadać o wybranych dziełach po polsku, angielsku, hiszpańsku i francusku (na ulotce przy nazwiskach wolontariuszy będą też informacje, jakimi językami się posługują)

Głównym celem akcji jest zaangażowanie zwiedzających, wykształcenie u nich „dobrych praktyk”, pokazanie, że muzea można zwiedzać w dowolny sposób, czasami oglądając tylko jeden obiekt, patrząc na niego tak długo, ile się chce. Każde dzieło niesie za sobą treść i pewną historię, a Dzień Wolnej Sztuki ma pomóc w ich odkrywaniu.

Witkacy.jpg

Dzień Wolnej Sztuki 14 lipca 2012 r.

Aleksander Gierymski, Chłopiec niosący snop, 1893

Wystawa: Sztuka polska XVII-XIX w. 

Katarzyna Fiołek, język polski, angielski

Malarz z pracowni Mistrza Wrocławskiego Poliptyku św. Barbary, Obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem w komnacie, ok. 1450

Wystawa: Sztuka śląska XIV-XVI w.

Paulina Dębicka, język polski, angielski

Bartholomeus Spranger, Chrzest Chrystusa, 1603

Wystawa: Sztuka śląska XVI-XIX w.

Agnieszka Ragan, język polski, angielski, francuski

Wilhelm Leopolski, Klucznik Gerwazy, 1874

Wystawa: Sztuka polska XVII-XIX w.

Monika Petryna, język polski, angielski

Witkacy

Wystawa: Polska sztuka współczesna

Joanna Korsan, język polski

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.