Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Lublin: Wyprawa do „serca” Norwegii – Dovrefjell 2010

Wyprawa do „serca” Norwegii – Dovrefjell 2010

Biblioteka Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS

Do 15 maja 2013 r. w Lublinie można obejrzeć kolejną wystawę pani Agnieszki Kępskiej – tym razem fotografii podróżniczej z wyprawy trekkingowej przez Park Narodowy Dovrefjell–Sunndalsfjella, zatytułowaną Wyprawa do „serca” Norwegii – Dovrefjell 2010.

Zaprezentowane na wystawie zdjęcia to fragment fotograficznej dokumentacji piętnastodniowej wyprawy do Parku Narodowego Dovrefjell–Sunndalsfjella, jaką Autorka wystawy wraz z dwojgiem podzielających pasję towarzyszy odbyła w 2010 roku. Podczas przemierzania tego niezwykle cennego, lecz mniej znanego obszaru Norwegii (kojarzonego z surowym i unikalnym krajobrazem), emocji dostarczały spotkania ze stadami piżmowołów, reniferów, a przede wszystkim wyprawa na najwyższy szczyt gór Dovre – Snøhetta (2286 m n.p.m.) oraz widok, jaki można było z niego podziwiać.

Warto obejrzeć prezentowane zdjęcia, ponieważ pochodzą one z trudniej dostępnych i mniej popularnych turystycznie obszarów, które są jednak niezwykłe – nie tylko ze względów przyrodniczych, ale także historycznych.

Wystawa Wyprawa do „serca” Norwegii – Dovrefjell 2010 to propozycja wirtualnej wędrówki przez Park Narodowy Dovrefjell–Sunndalsfjella, będącej przede wszystkim wyrazem chęci pokazania miejsca, które warto odwiedzić, poznać i przeżyć w nim wspaniałą przygodę.

Agnieszka Kępska – z wykształcenia oraz po części z zainteresowań filozof, geograf oraz kulturoznawca. Wśród pozostałych jej zainteresowań – obok muzyki, żeglarstwa i fotografii – bardzo ważne miejsce zajmują podróże, szczególnie do krajów skandynawskich oraz do Finlandii. Już od dziesięciu lat łącząc swoją pasję z pracą zawodową, oprowadza turystów po Skandynawii, dzieląc się z nimi ciągle pogłębianą wiedzą. Po sezonie turystycznym wybiera się również w miejsca trudniej dostępne i rzadziej odwiedzane na trekkingi lub wyprawy na nartach. W wolnych chwilach pisze artykuły, przygotowuje wystawy i prezentacje o swoich podróżach. Obecnie jest doktorantką na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie, gdzie zajmuje się głównie problematyką związaną ze Skandynawią, ze szczególnym uwzględnieniem Norwegii.

Biblioteka Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS, al. Kraśnicka 2cd, Lublin.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.