Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Pokaz norweskiego filmu „Droga do domu”

Pokaz norweskiego filmu „Droga do domu”

Kinoteka

Film „Droga do domu” Benta Hamera (twórcy „Historii kuchennych” z 2003 r.), który otworzył XV Forum Kina Europejskiego „Cinergia” w Łodzi, zostanie pokazany również w warszawskiej Kinotece (Plac Defilad 1), w dniu 16 listopada 2010 roku, o godz. 21.15.

Będzie to pokaz specjalny z udziałem reżysera. Po pokazie spotkanie z widzami i lampka wina. Film wchodzi do kin 26 listopada br.

 

 „Droga do domu” (Home for Christmas): Akcja zawiązuje się, gdy w wigilijny wieczór w małym norweskim miasteczku Skogli kilka osób, mimo przeszkód, próbuje odnaleźć drogę do domu. Bohaterowie różnią się pod względem wieku i charakterów, łączy ich natomiast jedno – pragnienie powrotu w rodzinne miejsce z własnym bagażem życiowych doświadczeń. Dom, traktowany jako ostoja miłości i bezpieczeństwa, okazuje się dla bohaterów wartością najcenniejszą.

Hamer łączy w tej historii tragizm z komedią, melancholię z frywolnością, smutek i nostalgię z nadzieją i radością. Na ekranie prezentowana jest cała mozaika ludzkich typów i zachowań. Film ma prowokować do refleksji nad ludzką naturą, a jednocześnie nieść optymistyczny przekaz.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.