Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Kultury świata — „Droga na Północ”

Kultury świata — „Droga na Północ”

Centrum Kultury Zamek

Kultury świata — „Droga na Północ”

12 czerwca 2014 r., godz. 18.00-19.30

Centrum Kultury Zamek, pl. Świętojański 1, Wrocław

Wstęp wolny

Zapierające dech w piersiach piękno norweskiej natury będzie głównym tematem najbliższego spotkania podróżniczego w ramach zamkowego cyklu „Kultury świata”. Pan Piotr Kowalczyk pokaże slajdy oraz opowie o swoich podróżach po Norwegii, doświadczeniach związanych z przemieszczaniem się po olbrzymich i niezamieszkanych przestrzeniach tego kraju, jak i o swoich spotkaniach z Norwegami, które łamią stereotypy panujące na temat mieszkańców Skandynawii.

fot. Piotr Kowalczyk

Piotr Kowalczyk — geograf, pilot wycieczek, nauczyciel języka angielskiego. Miłośnik fotografii podróżniczej i kolekcjoner minerałów. Założyciel serwisu podróżniczego Globtroterzy.net, pomysłodawca festiwalu Tydzień Ziemi na Uniwersytecie Szczecińskim, bierze udział w kampanii „Odkryj na dobre Szczecin”. Podróżuje po Azji, Afryce, Skandynawii — pasjonuje go nieznane, jazda autostopem, miejsca poza utartymi szlakami, szczególnie lubi te, gdzie kończy się droga. Jest miłośnikiem kultury Azji, dużo czasu spędził w Indiach i na Sri Lance, zawsze chętnie wraca także nad norweskie fiordy.

fot. Piotr Kowalczyk

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.