Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: XV edycja Dni Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich w MCK

XV edycja Dni Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich w MCK

Międzynarodowe Centrum Kultury

17 listopada 2019 r. odbędzie się XV edycja Dni Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich – w programie wykłady, warsztaty oraz zwiedzanie wystaw i instytucyj. W tym roku Międzynarodowe Centrum Kultury postanowiło otworzyć drzwi swojej siedziby przy Rynku Głównym 25.

Dla odwiedzających przygotowano oprowadzanie po zabytkowej siedzibie MCK o godz. 11.00 i 14.00. W ramach spaceru zostaną udostępnione niedostępne zakamarki kamienicy, kilka tajemnic dawnych mieszkańców budynku znajdzie swoje rozwiązanie, a przy odrobinie szczęścia z tarasu na piątym piętrze będzie można zobaczyć Babią Górę i Beskid Żywiecki. Na rodziców i opiekunów z dziećmi czekały będą edukatorki i edukatorzy, którzy podzielą się wyjątkowymi ptasimi opowieściami.

Program Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich w MCK

godz. 11.00 – spacer po kamienicy Pod Kruki z panem Markiem Świdrakiem

Kamienica Pod Kruki to żywy dokument historii krakowskiego Rynku. W przeszłości pełniła funkcję kamienicy mieszczańskiej, w XIX wieku swój salon prowadzili tutaj Potoccy, do wybuchu drugiej wojny światowej pod tym adresem mieścił się bank. Od 1991 roku w kamienicy działa MCK. Kolejne warstwy architektoniczne, jak średniowieczne piwnice, relikty z czasów gotyku i renesansu, pozostałości po przebudowach z XIX i XX wieku, które można tutaj zobaczyć, pozwalają zrozumieć, jak rozwijał i zmieniał się Kraków.

Wstęp wolny, obowiązują wejściówki dostępne w recepcji MCK lub na evenea.pl.

godz. 12.30 – warsztaty czytelniczo-plastyczne dla dzieci

Dlaczego kruki umiłowały naszą kamienicę? Podczas warsztatów skoncentrujemy się na wyjątkowych ptasich historiach, wśród których szczególne miejsce zajmą kruki. Podczas warsztatów pobudzamy wyobraźnię i kreatywność najmłodszych. Zajęcia skierowane do dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Wstęp wolny.

godz. 14.00 – spacer po kamienicy Pod Kruki z panem dr. Michałem Wiśniewskim

Wstęp wolny, obowiązują wejściówki dostępne w recepcji MCK lub na evenea.pl.

Więcej informacyj o XV edycji Dni Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich można znaleźć na stronie krakow.pl.

Kamienica Pod Kruki

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.