Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Duchowe manowce polityki — wokół „Porządku i historii” Erica Voegelina

Duchowe manowce polityki — wokół „Porządku i historii” Erica Voegelina

Teologia Polityczna

Duchowe manowce polityki – wokół „Porządku i historii” Erica Voegelina – pod takim tytułem w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się debata znawców twórczości wybitnego XX-wiecznego filozofa. Zapraszamy na intelektualną ucztę.

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, ul. Dobra 56/66, sala 316

22 lutego 2018 roku, godz. 18.00. Wstęp wolny.

W debacie udział wezmą:

pan prof. Jacek Bartyzel – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

pan Michał J. Czarnecki – tłumacz dzieł Voegelina

ks. prof. Jacek Grzybowski – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

pani prof. Agnieszka Nogal – Uniwersytet Warszawski

Debatę poprowadzi pan Tomasz Herbich z Teologii Politycznej.

Dlaczego debata?

Bezpośrednim powodem debaty jest ukazanie się w języku polskim wielkiego, kilkutomowego dzieła życia Eryka Voegelina – Porządek i historia (Order and history). Dzięki wysiłkom Teologii Politycznej język polski jest trzecim językiem – po angielskim i niemieckim – w którym jest ono dostępne w całości, a polski Czytelnik zyskuje szansę zapoznania się z myślą jednego z najwybitniejszych przedstawicieli filozofii polityki oraz myślicieli XX wieku.

Myśl Voegelina

Głównym przedmiotem dorobku Eryka Voegelina (1901-1985) jest namysł na intelektualną i duchową kondycją cywilizacji europejskiej doby nowożytności. Jego twórczość od lat stanowi inspirację dla wielu współczesnych myślicieli oraz przedstawicieli życia publicznego.

***

Na studium Porządek i historia składają się tomy: Izrael i objawienie, Świat polis, Platon, Arystoteles, Epoka ekumeniczna, Poszukiwanie ładu. Wszystkie tomy (w promocyjnej cenie) dostępne są w księgarni Teologii Politycznej.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.