Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Skąd pochodzi dynastia Piastów?

Skąd pochodzi dynastia Piastów?

Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego

Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na ostatni już w tym roku akademickim wykład z cyklu „Cała Wstecz!… bo przeszłość ma przyszłość!”. Gościem będzie wybitny polski naukowiec zajmujący się archeologią średniowiecza, badający początki Państwa Polskiego i jego formowanie – pan prof. dr hab. Andrzej Buko.

Wykład pt. Skąd pochodzi dynastia Piastów? będzie próbą podsumowania pojawiających się w literaturze koncepcji na temat wyłaniania się nowej dynastii i znaczeniu poszczególnych regionów, układów oraz wpływów płynących z ziemi gnieźnieńskiej i kaliskiej.

Wykład odbędzie się w Instytucie Archeologii przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 w Warszawie, 17 maja 2013 r., godz. 17.00, w sali 2.10, na I piętrze.

Prof. dr hab. Andrzej Buko jest jednym z najwybitniejszych polskich naukowców zajmujących się archeologią wczesnochrześcijańską. Jest dyrektorem Instytutu Archeologii i Etnologii PAN oraz wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim. Zdobywał doświadczenia wykopaliskowe na terenach Polski, Francji, Włoch, Norwegii i Hiszpanii. Opublikował w kraju i za granicą ponad 250 prac naukowych, w tym (jako autor bądź współautor) 11 książek. Od 2003 roku realizuje projekty badawcze dotyczące pograniczy etnicznych i kulturowych w kontekście formowania się państw środkowoeuropejskich.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.