Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Dzień Seniora w Muzeum Narodowym

Dzień Seniora w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Dzień Seniora w Muzeum Narodowym

6 września 2014 roku. Wstęp wolny.

plac Powstańców Warszawy 5

godz. 11.00-12.00

Kawa czy herbata, czyli eleganckie towarzystwo w obrazach znanych Mistrzów

Podczas wykładu pani Iwona Gołaj zaprezentuje wybrane motywy związane z tematem spotkania. Pokaże rokokowe sceny rodzajowe Chardina, mieszczan w ich biedermeierowskich salonach, wnętrza wiedeńskich kawiarni z czasów secesji oraz wyrafinowane serwisy kawowe i herbaciane z okresu art déco.

godz. 12.30-13.30

Uroki wieku statecznego

Na przykładach dzieł sztuki powstałych od renesansu do współczesności pani Jadwiga Jasińska-Sadura pokaże, jak zmieniało się postrzeganie wieku dojrzałego. Uczestnicy będą też mieli okazję zobaczyć przykłady dzieł znanych artystów, które wykonane zostały w późnym okresie ich twórczości (Michała Anioła, Tycjana czy Picassa).

godz. 15.00-16.00

Dla seniorów o seniorach, czyli spacerem przez muzealne galerie — warsztaty

Na początku zajęć uczestnicy otrzymają przybory do pisania oraz listę pytań odnoszących się do dzieł przedstawiających postaci w dojrzałym wieku. Następnie grupa podąży szlakiem wybranych obiektów, posłucha prelekcji pana Grzegorza Wojturskiego, a na końcu każdy chętny odpowie na znajdujące się na liście pytania.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.