Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Dzień z archeologami na wystawie „Wrocławski Nowy Targ”

Dzień z archeologami na wystawie „Wrocławski Nowy Targ”

Muzeum Miejskie Wrocławia

Szanowni Państwo,

3 lutego 2019 roku zapraszamy na oprowadzanie i wykład w ramach Dnia z archeologami na wystawie „Wrocławski Nowy Targ”. Średniowieczny Wrocław odkrywa swoje tajniki!

Muzeum Archeologiczne, ul. Antoniego Cieszyńskiego 9, Wrocław

Program:

godz. 11.00 i 15.00 – Oprowadzanie po wystawie. Prowadzi pani Agata Witkowska, archeolog, kurator wystawy.

godz. 13.00 – Wykład pt. Uczty bogatych, strawa ubogich. Jak jadano w średniowiecznym Wrocławiu? Prowadzi pani Marta Pietruszka, archeolog z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wszystkie atrakcje w cenie biletu wstępu na wystawę Wrocławski Nowy Targ. Rytm rozwoju średniowiecznego miasta na kulturowym pograniczu (15 zł – normalny, 10 zł – ulgowy, 30 zł – rodzinny).

Więcej na stronie Muzeum oraz Facebooku.

Od kilku lat media informują o sensacyjnych odkryciach archeologicznych na placu Nowy Targ. Wystawa ukazuje efekty tych odkryć i pozwala współczesnym wrocławianom zobaczyć niezwykłe przedmioty, które wcześniej były dostępne tylko dla oczu archeologów. Na wystawie można podejrzeć codzienne życie mieszkańców średniowiecznego Wrocławia, którego świadectwem są biżuteria, elementy ubiorów, przybory toaletowe, narzędzia i sprzęty, uzbrojenie oraz przedmioty związane z religią.

Zapraszamy do Muzeum Archeologicznego w Arsenale Miejskim od środy do soboty w godz. 10.00-17.00, a w niedzielę w godz. 10.00-18.00.

„Wrocławski Nowy Targ”. Średniowieczny Wrocław okrywa swoje tajniki!

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.