Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Gliwice: Dźwiękowe etno-podróże

Dźwiękowe etno-podróże

Muzeum w Gliwicach

Klub Inicjatyw Kulturalnych, Muzeum w Gliwicach i Centrum Kultury Victoria zapraszają na Podwieczorki muzyczne w Willi Caro. Spotkanie dziewięćdziesiąte drugie: Dźwiękowe etno-podróże.

25 września 2022 roku, godz. 16.00, Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a

Wystąpią: Marcin Sidor – skrzypce, Ewa Sidor – altówka, Robert Kier – akordeon, Piotr Oczkowski – prowadzenie.

W programie: Zequinha de Abreu, Jan Brahms, Aram Chaczaturian, Jerzy Dinicu, Piotr Frosini, Karol Gardel.

Ewa Sidor — fot. Grzegorz Krzysztofik

Lato minęło jak zwykle bardzo szybko, jesień zbliża się nieuchronnie… To znak, że czas zacząć jesienno-zimowy sezon naszych podwieczorków. Aby wejść w niego możliwie łagodnie, proponujemy jeszcze chwilę się zatrzymać i powspominać klimat wakacyjnych, bliższych i dalszych wędrówek. Zwykle czynimy to, przeglądając urlopowe zdjęcia, pocztówki czy filmy. Najbliższy koncert będzie właśnie takim malowanym dźwiękami kalejdoskopem wakacyjnych obrazów i wrażeń. Przyniesie nam więc nie tylko pejzaże, aurę i zapachy odwiedzanych miejsc, lecz przede wszystkim charakterystyczne dla nich rytmy i melodie. Wspólnie udamy się w najróżniejsze zakątki świata, zatrzymując się po drodze między innymi w Serbii, Macedonii, Izraelu, Armenii, Brazylii, Argentynie – i w Beskidach. W wędrówkę zabiorą nas z właściwym sobie temperamentem, ekspresją i indywidualnym spojrzeniem znakomici muzycy tyskiej Orkiestry Kameralnej AUKSO.

Bilety (w cenie: 16 zł i 12 zł) do nabycia w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (ul. Dolnych Wałów 3) oraz przed koncertem.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.