Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Łódź: 10. przegląd filmowy „Echa Katynia”

10. przegląd filmowy „Echa Katynia”

Instytut Pamięci Narodowej – Oddział w Łodzi

W związku ze zbliżającym się Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej zapraszamy do udziału w 10. edycji przeglądu filmowego „Echa Katynia”.

Pokazy organizowane są przez Instytut Pamięci Narodowej w kilkudziesięciu miastach Polski. W Łodzi zaprezentujemy w tym roku film pt. Katyń – ostatni świadek w reżyserii pana Piotra Szkopiaka (2018). Projekcje poprzedzone wykładem pani dr Joanny Żelazko z oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN odbędą się 12 kwietnia 2019 roku w godz. 10.00-12.00 (dla zgłoszonych grup szkolnych) oraz w godz. 17.00-19.00 (dla wszystkich zainteresowanych). Zapraszamy do sali kinowej Muzeum Kinematografii w Łodzi (plac Zwycięstwa 1). Wstęp wolny.

Katyń – ostatni świadek: film odsłania kulisy jednej z najbardziej poruszających historii czasów II wojny światowej – ukrywanej przez lata prawdy o zbrodni katyńskiej. Zainspirowany został biografią jej naocznego świadka, Iwana Kriwoziercewa (alias Michała Łobody), próbuje dojść przyczyny przedwczesnej śmierci mężczyzny, do której doszło w podejrzanych okolicznościach w Wielkiej Brytanii w 1947 roku.

Echa Katynia

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.