Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Eklektik Session — Boxed

Eklektik Session — Boxed

Eklektik Session

Eklektik Session 2020

Eklektik Session 2020 prezentuje wyrafinowaną mieszankę dźwięków z całego świata w wykonaniu wirtuozów muzycznej narracji.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie gigant afrobeatu – aktywny od ponad 40 lat na scenie – Dele Sosimi, który razem z Radosławem „Bondem” Bednarzem poprowadzi w tym roku orkiestrę. Muzyk poprowadzi również warsztaty z afrobeatu z udziałem artystów tegorocznego festiwalu oraz lokalnych muzyków, aby przygotować finałowy koncert pod szyldem Eklektik Afrobeat Orchestra.

W historii Eklektik Session nigdy nie brakowało eksperymentów, przełamywania barier i miłości do muzyki improwizowanej. Festiwal ewoluował od jam sessions, przez popularne klubowe cykle, aż do formuły jednego z najbardziej oryginalnych wydarzeń, łączących odległe dźwiękowe światy w organiczną całość.

Eklektik Session od 16 do 18 października 2020 roku to:

— koncerty i jam sessions artystów z całego świata,

— dwie lokalizacje: przestrzeń Galerii na Czystej i tajemnicza część Galerii Wnętrz Domar,

— prezentacja sztuki współczesnej Empathic Design we współpracy z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych,

— spacer historyczny w okolicach pl. Tadeusza Kościuszki, czyli serca festiwalu,

— finał ośmioosobowej orkiestry pod szyldem Eklektik Afrobeat Orchestra.

Aktualizacja: Wszystkie wydarzenia festiwalowe odbędą się w Galerii na Czystej. W związku z sytuacją epidemiczną włoski zespół XYQuartet – mimo chęci i prób – nie dotrze do Wrocławia, by zagrać na festiwalu. Zapraszamy na koncert Eklektik Room (17 października o godz. 20.30), podczas którego saksofonista Karol Gola symbolicznie nawiąże do motywów z materiału XYQuartet.

Nowa idea, nowa przestrzeń

Pomysłodawcą Eklektik Session jest Bond, wrocławski artysta, muzyk i producent; laureat Wrocławskiej Nagrody Muzycznej za nowatorstwo w tworzeniu muzycznego wydarzenia angażującego środowisko i publiczność w spotkanie z różnymi dziedzinami sztuki. W tym roku festiwal odbędzie się pod hasłem Boxed. – Często bywa tak, że czujemy się spychani do boksu. Dziś to odczucie nasila się. Życie nie podlega w 100% naszej kontroli, a kluczowe dla nas decyzje są, rzecz jasna, wypadkową nie tylko tego, co chcemy, ale i co możemy. Festiwal Eklektik Session jest dla mnie czasem, kiedy mogę w zgodzie ze sobą, artystycznie i z większym impetem zwrócić uwagę na dane zagadnienie, temat, problem – mówi Radosław „Bond” Bednarz, dyrektor artystyczny festiwalu.

Festiwal od początku związany jest z Wrocławiem, a każda edycja to koncerty w wyjątkowych przestrzeniach miasta. W tym roku po raz pierwszy trzydniowe święto muzyki, pełne różnorodnych interpretacji dźwiękowych, odbędzie się pod jednym dachem – w Galerii na Czystej. Od niedawna stacjonuje tu Fundacja Eklektik Art Charity, która realizuje projekty poświęcone szeroko pojętej sztuce, w tym cykl Eklektik Room, czyli improwizowane sesje instrumentalne. – Obostrzenia związane ze stanem pandemii skłoniły mnie do decyzji, aby zorganizować tegoroczny festiwal w jednej lokalizacji. Architektura i układ Galerii na Czystej, gdzie znajduje się wystawienniczo-koncertowe terytorium Eklektik Art, zainspirowały mnie do podkreślenia wyobcowania i samotności twórców w zastanym czasie, podkreślając autonomię, wyraźny głos, ale wzmożoną chęć komunikacji oraz pełną otwartość na kontakt z drugim człowiekiem – tłumaczy Bond.

Galeria na Czystej, ul. Czysta 4, Wrocław

Galeria Wnętrz Domar, ul. Braniborska 14, Wrocław

EklektikSession.com

vimeo.com/EklektikSession

Eklektik Session 2020 — Program
Eklektik Session 2020 — Artyści

Eklektik Session 2020

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.