Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Eklektik Session „Mosaic”

Eklektik Session „Mosaic”

Gig Ant / Eklektik Art / Pamoja Zanzibar

Eklektik Session „Mosaic”

79 października 2022 roku

Ben Aylon

Monika Tatiana Idzikowska

Inauguracja tegorocznej edycji festiwalu Eklektik Session – pod hasłem Mosaic (Mozaika) – zaplanowana jest na 7 października i będzie wydarzeniem łączącym światy muzyki, mody i dizajnu. W czystej, przestrzennej architekturze salonu Mercedes-Benz Grupa Wróbel przy ul. Granicznej wystąpi pan Ben Aylon z projektem One Man Tribe, odwołującym się do zachodnioafrykańskich i bliskowschodnich rytmów. W drugiej części wieczoru będziemy świadkami premiery kolekcji pani Moniki Tatiany Idzikowskiej, wrocławskiej projektantki (znanej m.in. z autorskiej linii kimon shibori Between the Lines). Pokazowi Scirocco towarzyszyć będzie muzyka na żywo.

Jo Berger Myhre

Nguyên Lê

Podczas kolejnych dni przeniesiemy się do nowej przestrzeni Eklektik Art w sercu miasta, czyli na ulicę Zamkową przy pl. Wolności. Wystąpią artyści z Islandii, Norwegii, Wietnamu, Japonii, Indii, Izraela oraz twórcy wrocławscy: m.in. pp. Julia Kulpa, Krzysztof Gumienny, Tomasz Orszulak i Michał Pękosz – w interakcji podczas pierwszych improwizowanych sesji w nowym Eklektik Room. Nie zabraknie także spaceru z panią przewodnik Iwoną Stec szlakiem reprezentacyjnego placu Wolności. Spacer rozpocznie się muzycznym akcentem w Pubie Graciarnia (ul. Kazimierza Wielkiego 39) o godz. 18.00.

Z pierwszym koncertem wystąpi pan Jo Berger Myhre, prezentując autorski projekt Unheimlich Manoeuvre. Norweski basista od kilku lat występuje z zespołem Nilsa Pettera Molvaera, lecz tym razem pojawi się w roli lidera.

Podczas finału festiwalu wystąpi trio Saiyuki. Jego lider, pan Nguyên Lê, to francuski gitarzysta i kompozytor pochodzenia wietnamskiego. Wydał wiele albumów, zarówno jako lider, jak i sideman. W składzie zespołu znaleźli się także: pani Mieko Miyazaki (koto) oraz pan Prabhu Edouard (tabla). Trio odwołuje się do kultur muzycznych Azji Południowo-Wschodniej, Japonii oraz Indii.

Główne wydarzenia:

7 października, godz. 20.00, wstęp wolny

salon Mercedes-Benz Grupa Wróbel, ul. Graniczna 4A

Ben Aylon – One Man Tribe

Monika Tatiana Idzikowska – premiera kolekcji Scirocco

8 października, godz. 20.00

Eklektik Art, ul. Zamkowa 1

Jo Berger Myhre – Unheimlich Manoeuvre

Jo Berger Myhre – gitara basowa, elektronika

Morten Qvenild – instrumenty klawiszowe

Kaveh Mahmudiyan – tombak

Jo David Meyer Lysne – gitara akustyczna, roboty

9 października, godz. 19.00

Eklektik Art, ul. Zamkowa 1

Saiyuki

Nguyên Lê – gitara

Mieko Miyazaki – koto

Prabhu Edouard – tabla

Bilety na koncerty w Eklektik Art

dyrektor artystyczny: Radosław „Bond” Bednarz

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.