Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Poznań: Szwedzi na Enter Music Festival

Szwedzi na Enter Music Festival

Enter Music Festival

Enter Music Festival odbywa się raz w roku, w czerwcu, w plenerze Jeziora Strzeszyńskiego. Enter Music Festival to dwudniowe muzyczne spotkanie, podczas którego na jednej scenie grają najciekawsze postaci dzisiejszej sceny jazzowej.

Festiwal odbędzie się w dniach 5-6 czerwca 2012 r., a wśród gości pojawią się muzycy ze Szwecji.

Mikołaj Landgren – szwedzki puzonista, dyrektor artystyczny Jazz Baltica Festival, od 2008 r. także Berlin Jazz Festival. Przygodę z muzyką zaczął w wieku sześciu lat grając na perkusji, a w wieku czternastu wybrał puzon, któremu pozostał wierny do dziś, nadając jej brzmieniu nowego wymiaru. Jest muzykiem wszechstronnym, sam mówi, że odnajduje się zarówno w R&B, jak w jazzie, o czym świadczy jego muzyczne doświadczenie. W swojej karierze Landgren występował zarówno z Abbą, jak z Herbie Hancockiem, a jego muzyczne projekty pokazują szerokie spektrum muzycznych zainteresowań. Jego mottem jest: „muzyka nie zna granic – muzyka jest wolnością”.

Podczas Enter Music Festival Mikołaj Ladgren wystąpi z jedynym w tym roku koncertem jego reaktywowanej w 2007 r. grupy Funk Unit. Ośmiosobowy zespół z dwudziestoletnią historią to prawdziwy koktajl energetyczny, który wydał już 9 albumów – koncertowych i studyjnych. Ostatni album, pt. Funk for live wspiera program Médicins sans frontières, 1 euro ze sprzedaży każdego krążka przekazywane jest na rzecz mieszkańców Kibery, dzielnicy slumsów Nairobi. Muzycy przygotowują właśnie materiał na swoją dziesiątą płytę, która ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Mikołaj Landgren (trombone, vocals)

Magnus Coltrane Price (bass, vocals)

Magnus Lindgren (woodwinds, background vocals)

Jonasz Wall (woodwinds, background vocals)

Sebastian Studnitzky (keyboards, trumpet, background vocals)

Andrzej Pfeiler (guitar, vocals)

Robert Mehmet Ikiz (drums, background vocals)

Wolfgang Haffner (drums)

www.actmusic.com

www.nilslandgren.com

Kolejny muzyk to Wawrzyniec Danielsson, wybitny kompozytor i kontrabasista jest doskonale znany polskiej publiczności. Wystarczy wspomnieć o płycie Tarantella czy The Time. Od lat związany z prestiżową niemiecką wytwórnią ACT. Danielsson, poza kontrabasem, gra także na gitarze basowej i na wiolonczeli. Jego muzyka charakteryzuje się niesamowitą nastrojowością. Danielsson potrafi w wyjątkowy sposób rozwijać dźwięki i brzmienia. Jego kompozycje są łagodne i miękkie, prawie namacalne.

Koncert Danielssona na Enter Music Festival 2012 będzie polską premierą jego najnowszego albumu: Liberetto. Przy tworzeniu materiału do Liberetta, artysta współpracował z armeńskim pianistą Tigranem. Artyści wspólnie odkrywają nowe muzyczne przestrzenie między kameralnością jazzu, klasyką a etniczną i folkową muzyką Europy. Wawrzyniec Danielsson wystąpi ze swoim kwintetem, w którym usłyszymy znanego już publiczności Enter Music Festivalu Michała Wollnego (piano), perkusistę, lidera Esbjörn Svensson Trio – Magnusa Öströma, brytyjskiego gitarzystę Jana Parricellego i skandynawskiego trębacza Arve Hendriksena.

Wawrzyniec Danielsson (bass, cello)

Michał Wollny (piano)

Jan Parricelli (guitar)

Arve Hendriksen (trumpet)

Magnus Öström (drums & percussion)

http://www.actmusic.com/product_info.php?products_id=350

http://larsdanielsson.com

http://www.myspace.com/larsdanielssonbass

Szczegóły na stronie festiwalu: http://enterfestival.pl.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.