Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Sopot: Festiwal Literacki / koncert Pascal Pinon

Festiwal Literacki / koncert Pascal Pinon

Literacki Sopot

Koncert Pascal Pinon

19 sierpnia 2013, godz. 21.30

Sfinks 700, ul. Franciszka Mamuszki 1, Sopot

Wstęp po okazaniu bezpłatnego zaproszenia dostępnego w punkcie informacyjnym przy placu Przyjaciół Sopotu. Ilość zaproszeń ograniczona.

Pascal Pinon, indiepopowy duet pochodzący z Reykjavíku, w którego skład wchodzą bliźniaczki Ásthildur i Jófríður Ákadóttir. W 2009 roku te utalentowane dziewczyny wraz z dwiema swoimi przyjaciółkami nagrały pierwszy album, który zatytułowano „Pascal Pinon”. Debiutancki album cechuje brzmienie analogowe, a dźwięk wykorzystanych instrumentów można pomylić z dźwiękami zabawek. W bieżącym roku nakładem Morr Music ukazał się ich drugi album zatytułowany „Twosomness”, który bliźniaczki stworzyły już bez pomocy przyjaciółek.

Wydarzenia literackie

Organizatorzy festiwalu założyli, iż jeden z wiodących paneli każdej edycji będzie dotyczył odrębnego gatunku literackiego. W edycji 2013 głównym tematem będzie literatura skandynawska, ze wskazaniem na literaturę dla dzieci oraz kryminał. Te dwa gatunki są najbardziej specyficznymi gatunkami zrodzonymi przez kulturę skandynawską. Dodatkowym atutem jest ich wymiar popkulturowy, dostępność zarówno dla czytelnika polskiego, jak i skandynawskiego.

Cykl spotkań z najwybitniejszymi autorami skandynawskimi dzieli się na spotkania z autorami książek dla dzieci, odbywającymi się w godzinach wczesno popołudniowych, oraz skierowane do starszego czytelnika spotkania z autorami kryminałów.

Lotta Geffenblad | 17 sierpnia, godz. 13.30, prowadzenie: Magdalena Grzebałkowska, Muzeum Sopotu

Assa Lind | 16 sierpnia, godz. 13.30, prowadzenie: Magdalena Grzebałkowska, Muzeum Sopotu

Christer Mjåset | 17 sierpnia, godz. 18.00, prowadzenie: Iwona Demska, PGS

Moni Nilsson | 19 sierpnia, godz. 13.30, prowadzenie: Magdalena Grzebałkowska, Muzeum Sopotu

Yrsa Sigurðardóttir | 16 sierpnia, godz. 18.00, prowadzenie: Iwona Demska, Zatoka Sztuki

Wstęp wolny.

Pełny program, który obejmuje także inne „wydarzenia skandynawskie”.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.