Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Fineestiwal

Fineestiwal

Koło Naukowe Fennistów

10 maja 2013 r., godz. 19:00, zapraszamy do klubu Grawitacja (ul. Browarna 6) w Warszawie na I edycję Fineestiwalu – imprezy, na której zaprezentowane zostaną najnowsze nurty we współczesnej kulturze Finlandii i Estonii. Będzie to możliwe dzięki wydarzeniom poświęconym fotografii, wzornictwu oraz muzyce tych krajów. W ramach pierwszej edycji Fineestiwalu odbędą się koncerty grup z Finlandii oraz Estonii.

Mustat Silmät – czteroosobowa grupa tworząca oryginalną muzykę, która nawiązuje do fińskiej tradycji ludowej, humppy, szlagierów oraz klasyków fińskiego tanga. Na scenie zespół pojawił się w roku 2000. Ich muzyka to fuzja fińskich szlagierów, słowiańskiej melancholii, cygańskiego brzmienia i rytmów amerykańskich, obok której nie można przejść obojętnie. Występowali w różnych miejscach: od helsińskich spelun przez kluby po renomowane festiwale fińskiej muzyki. Zagrali już ponad tysiąc koncertów, a każdy kolejny to jedyne w swoim rodzaju porywające wydarzenie i gwarancja dobrego nastroju.

http://www.myspace.com/mustatsilmat

http://mustatsilmat.fi/

https://www.facebook.com/pages/Mustat-Silmät/120323634691755

http://www.youtube.com/watch?v=9eTcotfa6Ns

Ska Faktor – grupa siedmiu młodych Estończyków wykonujących utwory ska w języku estońskim, co w Estonii jest nowością i tym samym czyni grupę wyjątkową. Zespół ma na swoim koncie dwa albumy studyjne.

Planowana jest wystawa zdjęć uznanego fotografa z Helsinek, pana Tuukki Ervastiego. Wystawa ukazuje różne, nieoczywiste oblicza stolicy Finlandii. Zapraszamy na stronę: http://www.2de.fi/main.

Szczegółowe informacje na stronie: http://fineestival.majakka.pl.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.