Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Fotoniedziela

Fotoniedziela

Międzynarodowe Centrum Kultury

Fotoniedziela

Międzynarodowe Centrum Kultury, Rynek Główny 25

2 lutego 2020 roku, godz. 10.00

Do zakończenia prezentacji wystawy Fotoblok. Europa Środkowa w książkach fotograficznych w Międzynarodowym Centrum Kultury pozostał nieco ponad miesiąc. To najwyższy czas, żeby zaprosić na dzień otwarty. Podczas Fotoniedzieli MCK proponuje wstęp do Galerii za symboliczną złotówkę, oprowadzania z przewodnikami oraz warsztaty plastyczne dla najmłodszych.

Dlaczego warto odwiedzić Galerię? Na wystawie prezentowane są najciekawsze książki fotograficzne z Europy Środkowej, archiwalne kroniki filmowe, zdjęcia, grafiki oraz obiekty artystyczne. Zgromadzone egzemplarze starannie wyselekcjonowanych photobooków można nie tylko oglądać, ale także kartkować, czytać i dotykać. To być może ostatnia szansa na tak bezpośredni kontakt z książkami fotograficznymi – w erze cyfrowej obiektami coraz bardziej cenionymi, poszukiwanymi i być może już wkrótce nieuchronnie niedostępnymi.

Program Fotoniedzieli w Galerii MCK:

godz. 12.00 – oprowadzanie z panią Natalią Żak, współkuratorką wystawy

godz. 12.30 – MINIspotkania ze sztuką – warsztaty plastyczne dla dzieci, wstęp wolny

godz. 14.00 – oprowadzanie z przewodnikiem (w języku polskim)

godz. 16.00 – oprowadzanie z przewodnikiem (w języku angielskim)

Spotkanie w MCK

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.