Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: „Źródła. Galeria Sztuki Starożytnej” w nowej odsłonie

„Źródła. Galeria Sztuki Starożytnej” w nowej odsłonie

Muzeum Narodowe w Krakowie

„Źródła. Galeria Sztuki Starożytnej” w nowej odsłonie

Podczas gdy instytucje kultury pozostawały zamknięte, Muzeum Narodowe w Krakowie przygotowywało się do otwarcia Galerii Sztuki Starożytnej w nowej aranżacji. Ekspozycja w Arsenale Muzeum Książąt Czartoryskich (ul. Pijarska 8) zostanie udostępniona publiczności 7 maja 2021 roku.

Na wystawie w Arsenale zaprezentowano łącznie 1000 obiektów z terenów Bliskiego Wschodu, Egiptu, Grecji i Italii. Najstarsze pochodzą z III tysiąclecia przed Chr., a najmłodsze z VII wieku po Chr. Główna część wystawy to zbiory z kolekcji Władysława Czartoryskiego. Jej uzupełnieniem jest zbiór obiektów Artura Potockiego zakupiony przez Muzeum w ubiegłym roku. Wśród zabytków znajdują się rzeźby, marmurowe posągi i fragmenty sarkofagów. Obiekty te były przechowywane do 1940 roku w pałacu Potockich w Krzeszowicach pod Krakowem, a dekadę później przeszły w depozyt Muzeum Narodowego w Krakowie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nowej galerii.

Przygotowaliśmy dla naszych gości specjalną ofertę weekendową: od 7 do 9 maja bilety do galerii i na wszystkie wystawy będą tańsze o połowę.

Więcej informacji o aktualnych wystawach

Wizyta ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotra Glińskiego w Galerii Sztuki Starożytnej, fot. Łukasz Wojciechowski

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.