Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Gdzie duch spotyka się z przestrzenią / Wilanowskie zegary zbierane z pasją

Gdzie duch spotyka się z przestrzenią / Wilanowskie zegary zbierane z pasją

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Historia Mniej Znana to cykl spacerów tematycznych adresowanych do odbiorców dorosłych.

Gdyby mogli Państwo porozmawiać z samym królem Sobieskim, pewnie okazałoby się, że jest wiele wspólnych tematów. Mamy nadzieję, że te wybrane przez nas również Państwa zainteresują.

Spacery zaczynają się o godz. 13.00, spotykamy się w szatni. Obowiązuje bilet wstępu do pałacu.

Dodatkowych informacji na temat programu udziela pani Nela Kokoszka, koordynator programów dla dorosłych, tel. (22) 544 28 38.

18 września 2016 r.: Gdzie duch spotyka się z przestrzenią (spacer w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa)

Geniusze w mitologii rzymskiej to duchy związane nie tylko z każdym człowiekiem, ale też z każdym miejscem. Genius loci to duch opiekujący się Przestrzenią. Wilanów to wyjątkowa historyczna przestrzeń, gdzie barok przeplata się z dziewiętnastowiecznym romantyzmem. Architektura, sztuka, przeszłość i teraźniejszość, przyroda i ludzie tworzą pospołu genius loci – ducha niezwykłego Wilanowa.

*****

Poznaj pałac i park z… audiodeskrypcją to cykl spacerów tematycznych, dla których inspiracją są pałac oraz ogrody wilanowskie.

Spacery po pałacu to okazja do poznania tradycji, obyczajów oraz historii ukrytych w wilanowskich przestrzeniach.

Podczas wypraw do ogrodów wilanowskich i rezerwatu Morysin zapraszamy na spotkanie z okiełznaną i nieokiełznaną przyrodą. Niezależnie od pory roku i aury za oknem nasz park, ogrody oraz rezerwat potrafią zachwycić swoimi kolorami, zapachami i dźwiękami, a pałac zawsze tętni ciekawymi historiami i opowieściami.

Chcielibyśmy, żeby Państwo także zakochali się w tym bogactwie wątków, faktur, kształtów i woni. Dzięki audiodeskrypcji i licznym pomocom dotykowym cykl jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku.

18 września, godz. 11.00: Wilanowskie zegary zbierane z pasją

Zegary, czasomierze, chronometry w wilanowskim Pałacu. Który z nich odmierzał czas króla Jana III? Warto wiedzieć, że pierwszy właściciel pałacu nie był jedynym miłośnikiem przyrządów do pomiaru czasu zamieszkującym tę rezydencję. Rozmawiając o wilanowskiej kolekcji zegarów i jej historii, przemierzymy komnaty pałacowe, a także zajrzymy do ogrodów.

Rezerwacja. Wstęp: 10 zł od osoby (bilet edukacyjny), liczba miejsc ograniczona. Zbiórka w pałacu przy szatni.

Dodatkowych informacji na temat programu udziela pani Marta Walewska, tel. 785 905 735. Jeśli potrzebna jest pomoc w dotarciu na spotkanie, prosimy o kontakt.

Zapraszamy: ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Warszawa.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.