Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Historia Mniej Znana

Historia Mniej Znana

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Historia Mniej Znana to cykl spacerów tematycznych adresowanych do odbiorców dorosłych.

Gdyby mogli Państwo porozmawiać z samym królem Sobieskim, pewnie okazałoby się, że jest wiele wspólnych tematów. Mamy nadzieję, że te wybrane przez nas również Państwa zainteresują.

Spacery zaczynają się o godz. 13.00, spotykamy się w szatni. Obowiązuje bilet wstępu do pałacu.

Dodatkowych informacji na temat programu udziela pani Nela Kokoszka, koordynator programów dla dorosłych, tel. (22) 544 28 38.

Harmonogram spacerów:

8 marca: Kobiecym okiem, czyli słów kilka o właścicielkach pałacu

Dzień kobiet to idealny moment na przyjrzenie się takim wspaniałym damom jak Maria Kazimiera, Elżbieta Sieniawska czy słynna Błękitna Markiza. Podążając ich wilanowskim śladem, pokażemy Państwu, jak szczególne były to postacie. Przekonają się Państwo, że ich zalety zachwycają po dziś dzień, a ich wady z perspektywy czasu nadają postaciom kolorytu.

22 marca: Wilanowskie ścieżki króla Jana III

Wilanowska legenda Jana III rozpoczyna się 23 kwietnia 1677 roku – wtedy król zakupił majątek we wsi Milanów pod budowę swojej podwarszawskiej rezydencji. To miejsce, przez wieki zmieniające właścicieli, niezmiennie pozostało pomnikiem pamięci zwycięzcy spod Wiednia. Jeden z gości pałacu w XIX wieku zapisał w księdze odwiedzających: „Cześć Twej pamięci wielki Janie! I drogie wspomnienie po Tobie w Willanowie, bo to Twoja myśl i Twoja dusza”. Podczas spaceru sprawdzimy, czy duch króla wciąż wyznacza rytm wilanowskiego życia.

5 kwietnia: Falbanki, fiszbiny, delie – w zakamarkach królewskiej garderoby

3 maja: Napoje z wilanowskich ogrodów (spacer po ogrodach)

17 maja: Made in EU – europejskie szlaki porcelany

31 maja: Imbryki, filiżanki, cukiernice – czyli szlakiem herbaty w wilanowskim pałacu

14 czerwca: Tajemnice rezerwatu Morysin (spacer po rezerwacie, obowiązuje rezerwacja)

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.