Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Historia Mniej Znana / Arcydzieła muzyki kameralnej

Historia Mniej Znana / Arcydzieła muzyki kameralnej

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Triumf, chwała i sława – arcydzieła muzyki kameralnej

Zapraszamy na cykl koncertów odbywających się w zabytkowych wnętrzach pałacu wilanowskiego. To doskonała okazja do zapoznania się z arcydziełami muzyki kameralnej.

12 marca 2017 r., godz. 16.30

W programie Rymy dziecięce Karola Szymanowskiego oraz utwory Józefa Haydna i Andrzeja Panufnika. Wykonawcy: Alicja Krasińska – sopran, Natalia Pystina – fortepian, Anna Chmielińska – fortepian, Radosław Jarocki – skrzypce, Zofia Ziemkiewicz – wiolonczela.

Sala Biała, wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

***

Historia Mniej Znana to cykl spacerów tematycznych adresowanych do odbiorców dorosłych.

Spacery zaczynają się o godz. 13.30, spotykamy się w szatni. Obowiązuje bilet wstępu do pałacu.

Dodatkowych informacji na temat programu udziela pani Nela Kokoszka, koordynator programów dla dorosłych, tel. (22) 544 28 38.

Antyczne opisy miłości zapisane w słowach i obrazach historii w Wilanowie pokazują, jak różnorodne i niejednoznaczne jest to pojęcie i jak rozmaite oblicza może miłość przyjmować. W świecie Astrei i Celadona, Amora i Psyche oraz Jana i Marysieńki poznamy historię z miłością w tle.

19 marca: Miłość staropolska. O dolach i niedolach małżeństw w XVII i XVIII wieku

Czy miłość w czasach staropolskich istniała? Czy małżeństwo było wyłącznie interesem? Podczas spaceru udamy się w podróż po historii miłości, która nie odnalazła miejsca w kunsztownej poezji barokowej, a zadomowiła się zacisznych pieleszach polskiej szlachty.

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Warszawa

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.