Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Historia Mniej Znana — spacery w październiku

Historia Mniej Znana — spacery w październiku

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Historia Mniej Znana to cykl spacerów tematycznych adresowanych do odbiorców dorosłych.

Gdyby mogli Państwo porozmawiać z samym królem Sobieskim, pewnie okazałoby się, że jest wiele wspólnych tematów. Mamy nadzieję, że te wybrane przez nas również Państwa zainteresują.

Spacery zaczynają się o godz. 13.00, spotykamy się w szatni. Obowiązuje bilet wstępu do pałacu.

Dodatkowych informacji na temat programu udziela pani Nela Kokoszka, koordynator programów dla dorosłych, tel. (22) 544 28 38.

2 października 2016 r.: Muzeum – śladem przedmiotów pomijanych

Spacerując po pałacu, podziwiamy ważne i piękne dzieła sztuki, poznajemy historię budynku i osób w nim mieszkających przed laty. Tym razem zapraszamy na niestandardowy spacer szlakiem przedmiotów, na które często nie zwrócilibyśmy uwagi. Trenując naszą spostrzegawczość i wytężając wzrok, dostrzeżemy niuanse ukryte we wnętrzach wilanowskich.

16 października 2016 r.: Powiew Dalekiego Wschodu w Wilanowie

Wilanowscy właściciele, tak jak inni możni minionych wieków, zafascynowani byli kulturą Dalekiego Wschodu. Kolekcje niezwykłych przedmiotów z porcelany i mebli z laki od zawsze uświetniały wyposażenie pałacowych wnętrz. Podczas spaceru przyjrzymy się bliżej tym obiektom, poznamy ich historię oraz zachwycimy się ich oryginalnym pięknem.

30 października 2016 r.: O sukniach i ubiorze Sarmatów

Zapraszamy: ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Warszawa.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.