Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Siemianowice Śląskie: OAS — historia pewnego szaleństwa

OAS — historia pewnego szaleństwa

Śląskie Centrum Kultury / Organizacja Monarchistów Polskich

Adam Tomasz Witczak

członek Rady Naczelnej Organizacji Monarchistów Polskich

OAS — historia pewnego szaleństwa

Śląskie Centrum Kultury, ul. Walentego Fojkisa 4, Siemianowice Śląskie

5 listopada 2016 roku, godz. 16.00

OAS stawia przed nami pytania, które zawsze będą ważne: o granice posłuszeństwa władzy cywilnej i wojskowej; o kryteria wojny sprawiedliwej i o to, czy istnieją brudne wojny, czy też tylko sprawiedliwe i niesprawiedliwe (jak ujął to argentyński generał Jerzy Videla); o to, czy wojna rewolucyjna jest czymś jakościowo innym niż konwencjonalne starcie wojsk reprezentujących państwa; o to, czym jest partyzantka miejska, a czym terroryzm; o to, czy wrogiem jest tylko ten, kto w danej chwili występuje z bronią, czy również ten, kto może mieć ją dziś wieczorem lub jutro, a może nawet ten, kto walczy li tylko słowem; o to, czy warto angażować się w sprawy szlachetne, ale nie do uratowania.

I właśnie dlatego długi cień Tajnej Armii rozciąga się nad każdym, kto będzie w przyszłości zmuszony podejmować podobne decyzje. A nigdy nie są to decyzje łatwe.

Organizacja Tajnej Armii

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.