Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia — Wrocław pamięta

Tego dnia łączymy się w ciszy i zadumie, pokazując przywiązanie do Ojczyzny. Pragniemy oddać hołd Tym, którzy dla niej poświęcali życie, walcząc w Powstaniu Warszawskim.

1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17.00, zwanej godziną „W”, rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. W trakcie dwumiesięcznych walk straty wojsk polskich wyniosły około 16 tys. zabitych i zaginionych, 20 tys. rannych i 15 tys. wziętych do niewoli. Śmierć poniosło ok. 200 tysięcy cywili.

W rocznicę tych wydarzeń w całej Polsce wszyscy pragnący upamiętnić ten dzień punktualnie o godz. 17.00 zatrzymują się na chwilę, by oddać Cześć Powstańcom. Czy to osoby piesze, czy prowadzący samochody, czy pracownicy w trakcie wykonywania obowiązków służbowych – przystają w milczeniu.

W 2015 roku wszystkich wrocławian zapraszamy kilka minut przed godziną 17.00 na skrzyżowanie ulic x. Piotra Skargi i Kazimierza Wielkiego (przy Galerii Dominikańskiej) – razem z bliskimi, rodzinami, znajomymi – by punktualnie o godz. 17.00 wspólnie złożyć należny hołd niezłomnym bohaterom walczącym o wolność Polski.

Zachęcamy przybyłych do zabrania ze sobą biało-czerwonych flag. Do zobaczenia na miejscu.

Cześć i chwała bohaterom! Wrocław pamięta!

wydarzenie na Facebooku

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.