Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Hoover — wolnorynkowy poprzednik Roosevelta?

Hoover — wolnorynkowy poprzednik Roosevelta?

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” / Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” oraz Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii Wrocław serdecznie zapraszają na prelekcję pt. Hoover – wolnorynkowy poprzednik Roosevelta?

Spotkanie – które ma charakter otwarty dla wszystkich zainteresowanych – odbędzie się 27 kwietnia 2015 r., godz. 18.00, w sali 11 budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Komandorskiej 118/120 we Wrocławiu (wejście od ul. Kamiennej). Po prelekcji przewidziana jest dyskusja.

Prelekcję wygłosi pan Jan Tyszkiewicz, student historii oraz prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Prelegent w swoim wystąpieniu poruszy następujące zagadnienia: rozwój kariery politycznej Herberta Hoovera, ewolucję jego poglądów oraz przebieg samej prezydentury, ze szczególnym uwzględnieniem reakcji na kryzys gospodarczy. To właśnie Hooverowi przypisuje się słowa It is just as important that business keep out of government as that government keep out of business. Przez zwolenników interwencjonizmu krytykowany jest za bierne przyglądanie się pogarszającej się sytuacji ekonomicznej Stanów Zjednoczonych… Czy jednak jego podejście rzeczywiście tak bardzo odbiegało od reprezentowanego później przez Roosevelta? Na ten temat podyskutujemy już w poniedziałek.

Wydarzenie na Facebooku

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.