Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Słuchy — koncerty do zwiedzania: In My Own Wave

Słuchy — koncerty do zwiedzania

Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni

Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni

ul. Puławska 113A, Warszawa

Słuchy — koncerty do zwiedzania

13 października3 listopada 2019 roku

13 października o godz. 19.00 w Królikarni rozpoczyna się trzeci z kolei cykl Słuchy. Te oryginalne spotkania z muzyką i sztuką pokazują relację między dźwiękiem, przestrzenią i obrazem. Pierwszą odsłoną tegorocznych Słuchów jest In My Own Wave w wykonaniu Katarzyny Korzenieckiej i Jacka Sienkiewicza.

In My Own Wave to ruchome obrazy pani Katarzyny Korzenieckiej zainspirowane kilkusetletnią techniką zdobienia papieru ebru i połączone z medytacyjną muzyką pana Jacka Sienkiewicza. Podczas performansu dźwięk i obraz będą generowane na żywo – do wytworzenia fali dźwięków posłużą komputery, syntezatory i głośniki, na ekranie zobaczymy natomiast zbliżenie wodnej fali modyfikowanej za pomocą wiader, kuwet, pędzelków i szkatułek oraz pigmentów i innych substancji.

Współpraca obojga artystów rozpoczęła się w roku 2018 instalacją w galerii Pola Magnetyczne. Katarzyna Korzeniecka ręcznie zaprojektowała – a w wersji limitowanej także wykonała – okładki trzech płyt Jacka Sienkiewicza. Projekty te powstały w technice tak zwanego marmurkowania, czyli odbijania na papierze wzorów utworzonych przez farby wylewane i mieszane na powierzchni wody. Proces ten, zarejestrowany kamerą wideo, tworzy niezwykle atrakcyjne obrazy przywodzące na myśl psychodeliczną sztukę lat 70. XX wieku, action painting Jacksona Pollocka, informel Tadeusza Kantora, ale także mikroskopowe obrazy żywych tkanek.

Katarzyna Korzeniecka – artystka wizualna, dyplom w pracowni Leona Tarasewicza na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od lat szuka inspiracji w tradycyjnych technikach rzemieślniczych i fotografii analogowej, tworząc aranżacje przestrzenne, wideo oraz prace na papierze.

Jacek Sienkiewicz – jeden z pionierów i najważniejszych postaci polskiej sceny elektronicznej. Zaczynał od wczesnych brzmień acid i rave, w ostatnich latach skłania się raczej ku zaawansowanym dźwiękowym eksperymentom. Autor kilku albumów i ponad 50 winylowych singli.

Projekt dofinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa. Partnerzy: Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie, BÓŁT

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.