Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Inwestowanie a szkoła austriacka

Inwestowanie a szkoła austriacka

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” / Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” i Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii we Wrocławiu serdecznie zapraszają na spotkanie otwarte, które odbędzie się 2 czerwca 2016 r. o godz. 17.45 w sali 118 budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Komandorskiej 118/120 we Wrocławiu (wejście od ul. Kamiennej).

Szkoła austriacka, z charakterystycznymi dla niej aprioryzmem metodologicznym i krytycyzmem wobec matematyzacji ekonomii, bywa często postrzegana jako mało praktyczna. Podczas gdy współczesny główny nurt ekonomii i finansów oferuje szereg modeli mających ułatwić inwestowanie w praktyce, szkoła austriacka dostarcza wiedzy teoretycznej o funkcjonowaniu gospodarki. Właściwa teoria to jednak podwaliny pod skuteczną praktykę. Jak więc wykorzystywać znajomość teorii ekonomii w praktyce? Które twierdzenia szkoły austriackiej są szczególnie ważne w inwestowaniu? Czy analizę techniczną i fundamentalną można ocenić przez pryzmat austriacki? Czy dobry ekonomista musi być dobrym inwestorem i odwrotnie? Na te i inne pytania postara się opowiedzieć pan Denis Kostrzewa podczas swojej prelekcji, będącej wstępem do dyskusji.

Pan Denis Kostrzewa jest członkiem Koła Naukowego Myśli Wolnościowej „Praxis”. Na co dzień pracuje jako trader na amerykańskim rynku akcji w firmie Cream Capital Group. Oprócz inwestowania interesuje się teorią ekonomii, szczególnie w ujęciu szkoły austriackiej.

Wydarzenie na Facebooku

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.