Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Łódź: Noc Muzeów w Instytucie Pamięci Narodowej

Noc Muzeów w Instytucie Pamięci Narodowej

Instytut Pamięci Narodowej – Oddział w Łodzi

To już ósma edycja Nocy Muzeów w łódzkim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej. Przedsięwzięcie, w którego ramach muzea, galerie i instytucje w atrakcyjny sposób udostępniają zwiedzającym w godzinach nocnych zbiory, zasoby i przedstawiają swój dorobek. W łódzkiej Nocy Muzeów uczestniczą w tym roku 22 placówki muzealne, łącznie 60 instytucyj i organizacyj.

14/15 maja 2016 r., godz. 18.00-01.00

Zapraszamy do siedziby Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi przy ul. Elizy Orzeszkowej 31/35. Dojazd specjalną linią MPK: M4 – linia autobusowa (zabytkowe autobusy Ikarus 260 i Ikarus 280), częstotliwość: co 30 minut od 17.30 do 2.00.

Program:

Zwiedzanie archiwum Instytutu Pamięci Narodowej.

Weryfikacja, inwigilacja, infiltracja – prezentacja dokumentów Urzędu Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa dotyczących działań operacyjnych wobec środowiska żołnierzy II Korpusu Polskiego, którzy po zakończeniu II wojny światowej powrócili do Polski.

Pokaz technik konserwacji dokumentów w Pracowni Digitalizacji i Zabezpieczenia Zasobów Archiwalnych.

Prezentacja wystawy „First to Fight”. Polacy na frontach II wojny światowej.

Quiz wiedzy historycznej z nagrodami poświęcony Polskim Siłom Zbrojnym na Zachodzie podczas II wojny światowej.

Pokaz filmów dokumentalnych: Dzieci (reż. Michał Waszyński) oraz Children in refuge (reż. Eugeniusz Cękalski). Filmy opowiadają o losach polskich dzieci, które ewakuowano ze Związku Sowieckiego na Bliski Wschód wraz z armią gen. Władysława Andersa.

Rozgrywki z wykorzystaniem gier planszowych IPN o tematyce wojennej.

Pierwsi w walce

Noc Muzeów w Łodzi 2016

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.