Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Rybnik: Islandia — magiczna wyspa

Islandia — magiczna wyspa

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna

Islandia – magiczna wyspa wulkanów, gejzerów i lodowców. Wystawę można oglądać w filii nr 8 PiMBP w Rybniku (Galerii Smolna) od 6 września do 31 października 2013 roku.

Krajobraz Islandii jest bardzo charakterystyczny i trudny do pomylenia z innymi rejonami Europy. Są tam wielkie pustkowia, surowa przyroda, najczystsze rzeki pełne dorodnych ryb i najczystsze powietrze w Europie. Podziwiać możemy wspaniałe gejzery, ogromne wodospady, gorące źródła i spektakularne wulkany. Islandia daje możliwość przebywania w otoczeniu fantastycznej przyrody, jakiej próżno szukać w innych zakątkach Europy. Jest miejscem, w którym można docenić potęgę natury. Krajobraz interioru jest surowy, przeważa kolor czarny, a niebo często jest zasnute gęstymi chmurami. Pogoda zmienia się jednak zwykle bardzo dynamicznie. Warto poczekać na dobre światło w miejscu, które chcemy sfotografować. Może się bowiem okazać, że za godzinę czy dwie ulewę i wiatr zastąpi piękne, promienne słońce.

Można spotkać intensywne odcienie czerwieni, różu i zieleni – takie zestawienie zawsze jest zaskakujące, bo niespotykane gdzie indziej. Nie ma tu lasów. Panuje wszechobecna cisza, spokój, harmonia. Cywilizacja tu nie dotarła.

Arkadiusz Pałasiński – fotograf specjalizujący się w fotografii pejzażowej. Podróżuje po całym świecie w poszukiwaniu tematów do swoich projektów. Ulubionym kierunkiem wypraw fotograficznych jest daleka północ – miejsca takie jak Norwegia czy Islandia, gdzie nadal można znaleźć niczym nieskażoną, dziką przyrodę i fotografować w skupieniu, nie będąc otoczonym tłumem fotografów i turystów.

Więcej prac autora można znaleźć na stronie www.palasinski.pl.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna Filia Nr 8, ul. Władysława Reymonta 69, Rybnik.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.