Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Islandzka nocka filmowa

Islandzka nocka filmowa

Dyskusyjny Klub Filmowy Rozpięci

DKF Rozpięci zaprasza na spotkanie. Będzie to noc z kinem islandzkim, a w programie trzech ostatnich laureatów narodowej nagrody Edda dla najlepszego filmu roku.

Przedpremierowo: O koniach i ludziach (Hross í oss), reż. Benedykt Erlingsson, Islandia 2013, 81’

Piękna islandzka dolina, a w niej skomplikowane wspólne losy koni i ludzi. Pięć komiczno-tragicznych opowieści o miłości, zdradzie, śmierci, wolności i nałogu, a wszystkie w rytmie tętentu kopyt.

Na głębinie (Djúpið), reż. Baltazar Kormákur, Islandia/Norwegia 2012, 95’

W 1984 roku u wybrzeży Islandii zatonął kuter. Ocalał tylko jeden członek załogi. Jak udało mu się przetrwać kilka godzin w lodowatej wodzie? Oparta na faktach opowieść o… człowieku-foce.

Jedyny pokaz w Krakowie: Wulkan (Eldfjall), reż. Rúnar Rúnarsson, Islandia 2011, 95’

Gdy gburowaty Hannes przeszedł na emeryturę, stanął twarzą w twarz z pustką, która wdarła się w jego życie. Musi zmienić swoje nastawienie do świata i bliskich. Opowieść o dorastaniu osób starszych.

Będą opowieści i tradycyjny quiz z nagrodami. Może także filmowe dodatki i głos z dalekiej Islandii.

Bilety: 20 zł (przedsprzedaż do 5 luteg0), 25 zł (6 lutego 2015 r.). Początek spotkania o godz. 22.15.

DKF Rozpięci (ul. Krowoderska 8, Kraków) jest członkiem Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych, a jego działalność współfinansuje Filmoteka Narodowa w ramach programu wspierania klubów filmowych.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.