Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Katowice: IV Rzeczpospolita. Pierwsza odsłona

IV Rzeczpospolita. Pierwsza odsłona

Instytut Sobieskiego

16 grudnia 2009 r. o 17.30 w katowickim klubie Marchołt (ul. Warszawska 37) odbędzie się dyskusja z

Pawłem Szałamachą

— prezesem Instytutu Sobieskiego, wiceministrem Skarbu Państwa w latach 2006-2007 w rządzie Prawa i Sprawiedliwości oraz autorem książki „IV Rzeczpospolita. Pierwsza odsłona”.

W dyskusji udział wezmą także dr Tomasz Słupik (politolog, Uniwersytet Śląski) oraz  Aleksander Fiszer (Stowarzyszenie NZS 1980). Tematami spotkania w „Salonie u Marchołta”  będą książka autorstwa Pawła Szałamachy, modernizacja Polski, projekt naprawy państwa oraz „sieroctwo” po PO-PiSie.

  • Organizatorzy: Towarzystwo Debaty Publicznej, Klub Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych Marchołt, Kluby Gazety Polskiej
  • Współorganizatorzy: Stowarzyszenie NZS 1980, Fundacja Via Facti, Koło Naukowe Politologów Uniwersytetu Śląskiego

Paweł Szałamacha to prawnik, były wiceminister skarbu państwa w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz w College d’Europe w Brugii. W latach 1994-2004 pracował w kancelarii Clifford Chance w Warszawie. Uczestniczył w zespołach doradczych przy transakcjach prywatyzacyjnych. Od 1998 jest radcą prawnym w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu, przez kilka lat był ekspertem Centrum im. Adama Smitha. Prowadził też prywatną spółkę „Horyzont — Technologie Internetowe”. Był współzałożycielem, w latach 2003-2005 członkiem zarządu, zaś od 1 lutego 2008 pełni funkcję prezesa zarządu Instytutu Sobieskiego, zajmującego się tworzeniem programów społeczno-gospodarczych dla życia publicznego  w Polsce. Od 2002 wchodzi w skład rady redakcyjnej „Międzynarodowego Przeglądu Politycznego”. Od 6 grudnia 2005 pracował w Ministerstwie Skarbu Państwa, najpierw na stanowisku podsekretarza stanu,  a od 5 stycznia 2006 r. do 13 listopada 2007 r. sekretarza stanu, odpowiadając m.in. za sektor finansowy. Autor publikacji  z dziedziny prawa i ekonomii. Publikował m.in. w „MPP”, „Rzeczpospolitej”, „Najwyższym CZASIE!”, „Gazecie Polskiej”, Niezaleznej.pl.

Aleksander Fiszer — architekt i przedsiębiorca. Studia na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, a także Tulane University w Nowym Orleanie i Hunter College w Nowym Yorku.  Prezes Klubu Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych „Marchołt”  w Katowicach, Prezes Stowarzyszenia Henryk Sławik — Pamięć i Dzieło, Wiceprezes Fundacji Via Facti, Członek Zarządu Małopolskiego Forum Współpracy z Polonią w Tarnowie, Skarbnik Stowarzyszenia NZS 1980, członek Stowarzyszenia Wolnego Słowa, członek Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Dr Tomasz Słupik — politolog, historyk idei, komentator radiowy i telewizyjny. Adiunkt Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wykładowca w Wyższej Szkole Planowania Strategicznego. Autor  wielu publikacji naukowych, m.in. Cztery fale modernizacji w Polsce (w:) Modernizacja polityczna w teorii i praktyce. Red. M. Barański, Katowice 2008.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.