Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Jak rozmawiać o ekonomii? Dyskusja jako proces

Jak rozmawiać o ekonomii? Dyskusja jako proces

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” / Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” i Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii we Wrocławiu serdecznie zapraszają na spotkanie otwarte, które odbędzie się 17 marca 2016 r. o godz. 17.30 w sali 118 budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Komandorskiej 118/120 we Wrocławiu (wejście od ul. Kamiennej).

Pan Stanisław Kwiatkowski omówi najważniejsze błędy popełniane w dyskusjach na temat ekonomii, także prowadzonych w Internecie. Jakie podejście do dyskutanta daje większe szanse na przekonanie jego samego i innych odbiorców? Czy „masakrowanie”, czyli agresywny styl dyskusji, jest dobrym sposobem szerzenia idei, w które się wierzy? Na te i inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedzi podczas spotkania. Wykład pierwotnie został wygłoszony podczas tegorocznej Szkoły Ekonomicznej Instytutu Misesa, gdzie wzbudził duże zainteresowanie i zebrał wiele pozytywnych reakcji.

Pan Stanisław Kwiatkowski studiował na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie obronił pracę pt. Austriacka teoria stopy procentowej jako żywy paradygmat naukowy, napisaną pod kierunkiem p. prof. Witolda Kwaśnickiego. Był wielokrotnym stypendystą amerykańskiego Mises Institute, Foundation for Economic Education i Fundacji 2065 im. Lesława Pagi. Jest współautorem książek Pod prąd głównego nurtu ekonomii i Ekonomiści szkoły austriackiej. Pracował w dziale edukacyjnym jednego z europejskich banków centralnych i współprowadził Kryzys Blog. Zawodowo pracuje jako analityk, jest również członkiem zarządu Instytutu Misesa.

Wydarzenie na Facebooku

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.