Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Festiwal Jazztopad

Festiwal Jazztopad

Filharmonia Wrocławska

W dniach od 6 do 27 listopada we Wrocławiu odbędzie się 8. edycja festiwalu Jazztopad.

Festiwal Jazztopad znalazł się w prestiżowym gronie pięciu najważniejszych festiwali europejskich w ramach projektu Take Five Europe (skierowanym do najzdolniejszych muzyków młodego pokolenia). Od trzech lat wspiera również wschodzące gwiazdy jazzu w ramach międzynarodowej platformy JazzPlaysEurope.

Jak piszą organizatorzy, u podstaw festiwalu leżą takie założenia, jak: zamawianie utworów u młodych, jak i uznanych kompozytorów, wspieranie młodych muzyków, zapraszanie największych gwiazd jazzu (i przekonanie ich do przygotowania specjalnych projektów), zbudowanie silnej międzynarodowej marki festiwalu poprzez udział w międzynarodowych platformach i projektach, organizowanie warsztatów z najważniejszymi muzykami jazzowymi czy kreowanie wyjątkowych projektów, które można usłyszeć tylko na naszym festiwalu.

Wśród gwiazd tegorocznej edycji festiwalu znalazł się szwedzki pianista Bobo Stenson – od prawie 40 lat nagrywający dla legendarnej wytwórni ECM. W latach siedemdziesiątych razem z Janem Garbarkiem tworzył wybitny kwartet, który przyniósł Stensonowi uznanie i prestiż, jako jednemu z najciekawszych przedstawicieli współczesnej pianistyki jazzowej. Bobo Stensonowi towarzyszyć będzie perkusista Jon Fält.

Koncert odbędzie się 13 listopada 2011 r., godz. 18:00, w Filharmonii Wrocławskiej przy ul. Józefa Piłsudskiego 19.

Więcej informacyj na stronie festiwalu: http://www.jazztopad.pl/concert/bobo-stenson-jon-falt

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.