Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Kardynał Adam Stefan Sapieha: człowiek, duszpasterz, mąż stanu

Kardynał Adam Stefan Sapieha: człowiek, duszpasterz, mąż stanu

Instytut Pamięci Narodowej

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie zaprasza na expozycję Kardynał Adam Stefan Sapieha: człowiek, duszpasterz, mąż stanu, która będzie prezentowana od 11 kwietnia do 5 maja 2013 r. w Centrum Kultury Ruczaj w Krakowie, ul S. Rostworowskiego 13. Uroczyste otwarcie nastąpi 11 kwietnia, godz. 18.30.

Wystawa została przygotowana w 2011 roku z okazji zbliżającej się rocznicy konsekracji xięcia Adama Stefana Sapiehy na biskupa krakowskiego. Czterdziestoletnia posługa kardynała Sapiehy na tronie św. Stanisława przypadła na okres niezwykle burzliwy w historii Polski: dwie wojny światowe, okupacja niemiecka, a następnie czasy komunistycznej dyktatury i zaledwie dwadzieścia lat działalności w wolnej Polsce. Do dziś postać krakowskiego kardynała jest symbolem wierności i niezłomności, która sprostała próbie czasu.

Opracowana przez krakowski oddział IPN wystawa prezentuje zdjęcia oraz dokumenty związane z osobą xięcia metropolity krakowskiego. Przedstawione zostały różne aspekty jego biografii, m.in. działalność społeczna i polityczna, aktywność duszpasterska w ciągu lat 1912-1951. Ponadto część expozycji ukazuje postać kardynała od strony prywatnej, w jego kontaktach z rodziną i bliskimi.

Na podstawie: http://prawica.net/33750

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.