Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Søren Kierkegaard — teolog, filozof, pisarz

Søren Kierkegaard — teolog, filozof, pisarz

myscandynavia.eu

Wystawa przygotowana została przez Centrum Badawcze Sørena Kierkegaarda w Kopenhadze i Duński Instytut Kultury dla upamiętnienia 200. rocznicy urodzin wielkiego Duńczyka.

Twórczość Sørena1 Kierkegaarda należy do najbardziej oryginalnych i fascynujących w czasach nowożytnych. Kierkegaard podkreśla w niej znaczenie oraz odpowiedzialność jednostki, dlatego nazywa się go ojcem egzystencjalizmu. Jego dogłębne analizy fenomenu strachu i zwątpienia wybiegały poza współczesne mu czasy, również jeśli chodzi o wiedzę psychologiczną. Kierkegaard żył, tworzył i umarł w Kopenhadze. Tam wydawał swoje książki, z których większość ukazała się pod pseudonimem. Nie znalazły one jednak za życia autora zbyt wielu odbiorców i nie przyniosły mu większego uznania. Jego niełatwa twórczość, obejmująca również cały szereg rozpraw wydanych pod własnym nazwiskiem, cechuje się ponadto wielkimi walorami literackimi i stanowi dzisiaj przedmiot intensywnych badań na całym świecie. Zasięg wpływu myśli Kierkegaarda jest globalny, a jego dzieła tłumaczone są na wiele języków.

Na wystawę zapraszamy do Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Rynek Starego Miasta 20 w Warszawie (w salach dawnej Księgarni Literackiej), w dniach od 2 do 23 września 2013 roku.

Poniedziałki, wtorki i piątki – godz. 10.00-16.00

Środy, czwartki – godz. 11.00-18.00

Soboty – nieczynne

Niedziele – godz. 11.00-17.00

W ostatnią niedzielę miesiąca wystawy są nieczynne.


1 Seweryna — przypis redakcji Portalu.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.