Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Kiermasz Xiążki Medalierskiej

Kiermasz Xiążki Medalierskiej

Muzeum Sztuki Medalierskiej

Kiermasz Xiążki Medalierskiej

12-14 września 2012 r., godz. 10:00-17:00

Stary Ratusz we Wrocławiu (wejście od strony pręgierza)

Muzeum Sztuki Medalierskiej, oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia zaprasza na pierwszy kiermasz xiążek o tematyce medalierskiej.

Muzeum Sztuki Medalierskiej istnieje od 1965 roku. Jest jedyną w Polsce placówką specjalizującą się w gromadzeniu zbiorów medalierskich. Jej bogate, gromadzone od ponad 40 lat zbiory dzieł polskich i obcych (głównie europejskich) liczą około 50 tysięcy medali, medalionów i plakiet oraz orderów, odznaczeń i odznak. Przez te wszystkie lata Muzeum zasłynęło również jako uznany wydawca wspaniałych publikacyj o tematyce medalierskiej. Wiele z nich będzie można kupić na kiermaszu we wrocławskim Ratuszu. Do najciekawszych oferowanych pozycyj należą monograficzne opracowania twórczości polskich medalierów i rzeźbiarzy, takich jak: Ewa Olszewska-Borys, Józef Gosławski czy Bronisław Krzysztof. W zaproponowanym zestawie publikacyj znajdują się również katalogi zbiorów najstarszych polskich medali z XVI-XVII w. oraz medali śląskich XVI- XX wieku a także wiele interesujących katalogów wystaw tematycznych. Wszystkie publikacje będzie można nabyć w specjalnych promocyjnych cenach – od 1,50 do 15 zł. Do nabycia będą również okolicznościowe medale.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.