Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Wykład Jacka Komudy

Wykład Jacka Komudy

Cenega Poland Sp. z o.o.

20 października 2010 r., godz.18:00, w sali kinowej Muzeum Narodowego w Warszawie odbędzie się wykład pana Jacka Komudy pt. „Tworzenie gry historycznej oczami historyka”. To niezwykle ciekawe wydarzenie ma związek z promocją długo oczekiwanej gry Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu.

 

 

Główne tematy to:

  • powstawanie gry historycznej
  • wierność faktom w grach komputerowych
  • tworzenie alternatywnej historii podczas rozgrywki w grze komputerowej

Poniżej krótki wstęp do tego, o czym będzie mówił nasz gość:

W najnowszych grach odtwarzających rzeczywistość historyczną XVII i XVIII wieku do uratowania Rzeczypospolitej szlacheckiej wystarczy skorzystanie z zakładek: podatki i wojsko, a następnie poklikanie na odpowiednie strzałki, względnie wzniesienie odpowiednich budowli i odczekanie kilku tur. Jacek Komuda, historyk, pisarz i twórca gier komputerowych (pracował m.in. przy Wiedźminie, EARTH 2160 i Bulletstormie) odpowie na pytanie, dlaczego z tak prostej i skutecznej metody naprawienia finansów Rzeczypospolitej nie skorzystali Jan III Sobieski i August II Sas.

Zwieńczeniem wykładu będzie dyskusja z publicznością.

Specjalnie dla Czytelników www.legitymizm.org przygotowano 10 wejściówek. Wstęp na spotkanie będzie możliwy jedynie po wcześniejszym zgłoszeniu swojego udziału (Imię, Nazwisko, Kod z zaproszenia). W sprawie wejściówek proszę zgłaszać się e-mailowo: adnikiel@poczta.onet.pl.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.