Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Koncert Agent Fresco

Koncert Agent Fresco

myscandynavia.eu

Post-rock PL zaprasza na koncert islandzkiej kapeli Agent Fresco. Zespół dowodzony przez pana Arnóra Dana, znanego ze współpracy z Ólafurem Arnaldsem, wystąpi w Hydrozagadce (ul. 11 listopada 22, Warszawa) 29 listopada 2015 roku o godz. 21.00. Będzie to pierwszy występ grupy w Polsce.

Islandzki kwartet Agent Fresco istnieje od 2008 roku. Dyskografię zespołu otwiera EP Lightbulb Universe. Album szybko zdobył uznanie wśród słuchaczy i krytyków, co zaowocowało otrzymaniem wielu wyróżnień, między innymi: nagrody w kategorii Best New Act, przyznawaną przez Icelandic Music Awards, oraz nagrody nadanej przez Music Fund Kraumur. Jednak dopiero pierwszy długogrający album A Long Time Listening, wydany pod koniec 2010 roku, pozwolił pokazać twórczy potencjał zespołu. Płyta od razu zdobyła nominację w kategorii Islandzki Album Roku i trafiła na pierwsze miejsce rankingu najczęściej pobieranych płyt ze strony muzycznej gogoyoko.

W 2012 roku wokalista Arnór Dan rozpoczął współpracę z islandzkim kompozytorem, panem Ólafurem Arnaldsem, łączącym w swojej twórczości partie smyczkowe i klawiszowe z elementami elektroniki oraz ambientem. Wynikiem kolaboracji jest album For Now I Am Winter (2013) – Arnór Dan użyczył głosu w czterech utworach. Jest to pierwsze i jak dotąd jedyne dzieło Arnaldsa z partiami wokalnymi. Album został ciepło przyjęty przez słuchaczy i zdobył uznanie recenzentów muzycznych.

Muzyka Agent Fresco jest trudna do jednoznacznego zaszufladkowania. Słuchacz dostaje miksturę składającą się z progresywnego rocka z matematycznymi naleciałościami oraz wpływami jazzu, popu i funku. Zespół eksperymentuje zarówno w warstwie muzycznej, wokalnej, jak i lirycznej. Częste zmiany rytmu i tempa, eskalacja głosu oraz mnóstwo rozmachu, odcieni, chwytliwych melodii i kontrastów sprawiają, że rozwój utworów trudno przewidzieć, a słuchacz jest ciągle zaskakiwany przez muzyków.

Europejska trasa promuje drugi długogrający album zespołu pt. Destrier, który ukazał się 7 sierpnia. Płytę reklamują dwa single, do których powstały wideoklipy:

Dark Water

See Hell

Bilety: 45 złotych (w dniu koncertu)

http://www.agentfresco.is

https://www.facebook.com/agentfresco

https://agentfresco.bandcamp.com

Wydarzenie na Facebooku

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.