Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Koncert w ramach II edycji Take Five: Europe

Koncert w ramach II edycji Take Five: Europe

Filharmonia Wrocławska

30 kwietnia 2013 r., godz. 19.00, w Filharmonii Wrocławskiej (ul. Józefa Piłsudskiego 19) odbędzie się koncert w ramach II edycji Take Five: Europe – unikalnej platformy współpracy najbardziej prestiżowych jazzowych festiwali europejskich, promującej młodych, utalentowanych jazzmanów. W przedsięwzięciu, które jest organizowane przez Jazztopad i partnerskie festiwale z Francji, Niderlandów, Norwegii i Wielkiej Brytanii, bierze udział dziesięcioro muzyków. Polskę reprezentują: trębacz Piotr Damasiewicz i pianista Marcin Masecki.

Międzynarodowy projekt jazzowy Take Five: Europe realizowany jest przez Serious Events Limited (London Jazz Festival i Manchester Jazz Festival). Polskim partnerem Take Five: Europe jest organizowany przez Filharmonię im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu Festiwal Jazztopad pod dyrekcją artystyczną pana Piotra Turkiewicza.

Od 28 stycznia do 3 lutego 2013 roku w Bore Place pod Londynem odbyły się warsztaty, podczas których muzycy wybrani do II edycji Take Five: Europe przeszli szereg szkoleń branżowych oraz stworzyli, podczas prób prowadzonych przez pana Jana Surmana, znakomity projekt, który obecnie jest prezentowany na festiwalach partnerskich, m.in.:

Banlieues Bleues, Francja: www.banlieuesbleues.org

Jazztopad, Polska: www.jazztopad.pl

North Sea Jazz Festival, Holandia: www.northseajazz.com

Molde International Jazz Festival, Norwegia: www.moldejazz.no

Manchester Jazz Festival, Wielka Brytania: www.manchesterjazz.com

Młodzi jazzmani typowani są ze względu na swoją kreatywność, potencjalny sukces na europejskiej scenie jazzowej, styl muzyczny, pojawiające się w ich twórczości wpływy, pochodzenie geograficzne i tło kulturowe oraz wyróżniający się wkład do zasobów muzyki europejskiej. Wyboru dokonuje grono najlepszych znawców branży muzycznej, w tym reprezentantów wszystkich organizacji partnerskich Take Five: Europe.

Wśród dziesięciorga młodych zdolnych muzyków jazzowych z pięciu krajów Europy Polskę reprezentują:

trębacz Piotr Damasiewicz (Power of the Horns, Damas Quartet Mnemotaksja, VeNN Circles)

pianista Marcin Masecki (Paris Tetris, Warsaw Orchestra of Recreation).

W II edycji projektu uczestniczą:

Airelle Besson (Francja, trąbka, skrzydłówka, skrzypce)

Wilhelm Perret (Francja, saxofon)

Marek Baggiani (Holandia, perkusja)

Dawid Kweksilber (Holandia, klarnet)

Piotr Zanussi (Norwegia, kontrabas)

Daniel Herskedal (Norwegia, tuba)

Piotr Damasiewicz (Polska, trąbka)

Marcin Masecki (Polska, fortepian)

Arun Ghosh (Wielka Brytania, klarnet)

Krzysztof Sharkey (Wielka Brytania, gitara)

*****

Aktualizacja

Spotkanie z muzykami II edycji międzynarodowego projektu Take Five: Europe

Zapraszamy na spotkanie przed koncertem, które odbędzie się o godz. 18:00 w kawiarni Scarlett w Filharmonii Wrocławskiej. Wstęp wolny.

W spotkaniu udział wezmą:

Muzycy II edycji Take Five: Europe: Airelle Besson i Wilhelm Perret (Francja), Dawid Kweksilber i Marek Baggiani (Holandia), Daniel Herskedal i Piotr Zanussi (Norwegia), Arun Ghosh i Krzysztof Sharkey (Wielka Brytania) oraz Piotr Damasiewicz i Marcin Masecki (Polska)

Dziennikarze: Monika Okrój (Jazzforum) oraz Marek Dusza (Rzeczpospolita)

Dyrektor Artystyczny Festiwalu Jazztopad: Piotr Turkiewicz

Martel Ollerenshaw i Jan Cumming, Serious/London Jazz Festival

Michał Hajduk, Instytut Adama Mickiewicza, Muzyka alternatywna i jazz

O godz. 19:00 zapraszamy na koncert (bilety: 30/20 zł). Po koncercie w Klubokawiarni Mleczarnia (ul. Włodkowica 5, godz. 22:00) młodzi wrocławscy muzycy — a także muzycy Take Five: Europe — zagrają jam session.

fot. Emil Holba

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.