Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Koncert gitarowo-fortepianowy

Koncert gitarowo-fortepianowy

Klub Muzyki i Literatury

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu

zaprasza na koncert gitarowo-fortepianowy

22 marca 2019 roku, godz. 18.00

plac Tadeusza Kościuszki 10, wstęp wolny

Anna Pietrzak (Polska) – gitara, Carl Petersson (Szwecja) – fortepian, Urszula Skowrońska (Polska) – gitara

program koncertu

Anna Pietrzak, gitarzystka oraz pedagog. Laureatka kilkunastu krajowych i zagranicznych konkursów gitarowych. Wielokrotna stypendystka Ministerstwa Kultury oraz samorządu Wrocławia.

Artystka koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr w kraju i za granicą (m.in. w Austrii, Chinach, Czechach, Estonii, Francji, Hiszpanii, Kanadzie, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, na Węgrzech i Słowacji). Współpracowała m.in. z orkiestrami Filharmonii Szczecińskiej, Świętokrzyskiej, Podlaskiej, Wrocławskiej, Warmińsko-Mazurskiej, Koszyckiej. W 2017 r. debiutowała z Toronto Concert Orchestra pod batutą Kerry’ego Strattona. Jako kameralistka współpracuje z wokalistką Julietą Gonzalez Springer oraz pianistą Karolem Peterssonem. Jest wykładowcą kursów gitarowych oraz jurorem konkursów instrumentalnych. W 2012 r. uzyskała tytuł doktora sztuki muzycznej, od 2013 r. jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

www.annapietrzak.com

Carl Petersson, znakomity szwedzki pianista, od 2014 r. związany z wydawnictwem Naxos, dla którego zrealizował trzy płyty. W 2019 r. ukaże się kolejna płyta – zawierająca utwory z dotąd niewykorzystywanych rękopisów Ludwika van Beethovena.

Karol Petersson studia pianistyczne ukończył w Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze w klasie prof. Józefa Ribery. W 2013 r. uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej w krakowskiej Akademii Muzycznej pod kierunkiem prof. Marioli Cieniawy. Swoje umiejętności doskonalił, biorąc udział w międzynarodowych kursach pianistycznych odbywających się w Danii, Szwecji i Izraelu. Czterokrotnie otrzymał stypendium w ramach Tel-Hai International Piano Master Classes, gdzie studiował m.in. w klasie fortepianu prof. Pniny Salzman z Izraela. Jest zwycięzcą wielu konkursów, m.in. Isman Family Prize w Izraelu. W roku 2009 zadebiutował w Ameryce, koncertując z West Coast Symphony w Vancouver (Kanada) oraz Carson City Symphony (USA). Artysta wielokrotnie występował jako solista i z towarzyszeniem orkiestr w Szwecji, Danii, Polsce, Francji, Czechach, Niemczech, Chinach, Kanadzie, Hongkongu, na Tajwanie i w Izraelu. Od 2014 r. związany jest z wytwórnią Naxos / Grand Piano, z którą zrealizował m.in. premierowe nagranie Koncertu fortepianowego h-moll norweskiego kompozytora Helge Evju. Koncert ten powstał na podstawie szkiców pozostawionych przez Edwarda Griega do jego drugiego, nieukończonego koncertu fortepianowego i stanowi niezwykle atrakcyjną pozycję w literaturze fortepianowej. Ostatnia solowa płyta artysty zawiera twórczość dwudziestowiecznych duńskich kompozytorów, a wśród nich prawykonania utworów Piotra Nørgårda, które otrzymują znakomite recenzje w międzynarodowej prasie muzycznej. Karol Petersson równolegle z twórczością artystyczną prowadzi działalność naukowo-dydaktyczną. W latach 2013-2018 był wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie prowadził klasę fortepianu oraz kształcił studentów w zakresie muzyki kameralnej. W latach 2016-2018 był wykładowcą Changsha Normal University w prowincji Hunan w Chinach.

www.carlpetersson.com

Urszula Skowrońska, studentka II roku studiów magisterskich w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie gitary dr Anny Pietrzak. Do jej ważniejszych osiągnięć należą: III miejsce w kategorii solistów oraz II miejsce w duecie z flecistką Joanną Borowik zdobyte w VI Międzynarodowym Concorso musicale „Città di Palmanova” (Włochy, 2018), I miejsce na 15. Concorso Internazionale „Luigi Zanuccoli” w Sogliano al Rubicone (Włochy, 2017), I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym GITAROMANIA w Jeleniej Górze (2015), III miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej w Łodzi. W lutym 2019 roku artystka zdobyła I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym „Mistrza sześciu strun” w Obornikach Śląskich.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.