Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Koncert Haken i Vola

Koncert Haken i Vola

Knock Out Productions

Już 27 lutego 2019 roku w krakowskim klubie Kwadrat wystąpi zespół Haken. Grupa z Londynu przyjedzie do naszego kraju promować swój najnowszy album pt. Vector. W roli supportów zaprezentują się Vola oraz Bent Knee.

Haken

Ten zespół polscy fani rocka progresywnego połączonego z metalem znają już bardzo dobrze, bo brytyjski Haken miał okazję gościć w naszym kraju i zachwycić umiejętnościami. Dla tych, którzy z tą nazwą stykają się po raz pierwszy, garść podstawowych informacji o kapeli.

Haken powstał w 2007 roku, założony został przez trzech szkolnych kolegów zafascynowanych Dream Theater, Rush, King’s X, czy Devinem Townsendem. Do dziś z trójki w składzie pozostała dwójka – gitarzysta i klawiszowiec Ryszard Henshall oraz wokalista Ross Jennings. Z twórczości swoich idoli wyciągnęli esencję, dodali do niej nieco więcej mocy, skupili się mocno na tworzeniu aury kompozycji i postanowili zaprezentować swoją muzykę światu.

Świat kupił propozycję Anglików. A muzycy nie próżnowali: samych dużych płyt nagrali w ciągu 11 lat pięć, do tego dochodzą demo, single, EP-ka, materiał koncertowy oraz mnóstwo koncertów w różnych częściach świata.

Vola

Nie tak dawno nawiedzili Polskę wraz z Monuments, a jeszcze wcześniej Vola z Kopenhagi otwierała u nas występ Katatonii. Po raz kolejny zawita do nas ze szwedzkim perkusistą Adamem Janzim na pokładzie. Pozostała trójka muzyków to: Asger Mygind (gitara, wokal), Marcin Werner (klawisze, programowanie), Mikołaj Mogensen (gitara basowa).

Vola za podstawę swojej muzyki wzięła dźwięki okołoprogresywne i atmosferyczno-rockowe. Muzycy nie ukrywają jednak, że oprócz Stevena Wilsona i Devina Townsenda słuchają także Pink Floyd, Rammstein i Meshuggah, industrialnej elektroniki oraz ekstremalnego metalu. Spora część z tych inspiracji daje się wychwycić w kompozycjach kapeli. Znakomicie ten koktajl smakuje na żywo.

Wystartowali wydawniczo od dwóch EP-ek, by w 2016 roku doczekać się premiery dużej płyty pt. Inmazes. W 2018 roku nakładem Mascot Records ukazał się drugi album formacji zatytułowany Applause of a Distant Crowd. Mastering płyty wykonał Andrzej VanDette.

Bent Knee

Pochwały pod ich adresem wygłaszali autorzy „The Wall Street Journal” i „The Boston Globe”. Do chóru dołączyły później BBC i NPR. Na pochwały z całą pewnością bostoński sekstet Bent Knee zasłużył. Powstały w 2009 roku zespół deklaruje w pierwszych słowach swej biografii, że nie zna żadnych granic. Nieco dalej deklaruje, że chce przesuwać granice rocka i popu.

Za przesuwanie granic biorą się od niemal dekady: Ben Levin (gitara), Krzysztof Baum (skrzypce), Courtney Swain (wokal, klawisze), Gavin Wallace-Ailsworth (perkusja), Jessica Kion (gitara basowa) oraz Vince Welch (produkcja, projektowanie dźwięku). Artyści swoje wysokie umiejętności przekładają na kompozycje pełne pięknych, bogatych melodii oraz mnóstwa wstawek. Pełną paletę barw Bent Knee można podziwiać na wydanym w 2017 roku albumie pt. Land Animal, płycie o zachodzących na świecie przemianach.

Plan koncertów

godz. 19.30-20.00 – Bent Knee

godz. 20.15-21.00 – Vola

godz. 21.30 – Haken

27 lutego 2019 r. – Klub Studencki Kwadrat, ul. Stanisława Skarżyńskiego 1, Kraków, bilety: 65 zł – przedsprzedaż, 75 zł – w dniu koncertu

Bilety są dostępne na stronach: https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie) i https://www.eventim.pl.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.