Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Nowy sezon Salonów Muzycznych w Pałacu na Wyspie

Nowy sezon Salonów Muzycznych w Pałacu na Wyspie

Muzeum Łazienki Królewskie

Nowy sezon Salonów Muzycznych w Pałacu na Wyspie

18 października 2015 roku o godz. 12.00 w Sali Balowej Pałacu na Wyspie odbędzie się recital fortepianowy z cyklu Salony Muzyczne. Wystąpi pan Kamil Borkowski, student Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie pod kierunkiem p. prof. Piotra Palecznego, wybitnego pianisty i jurora trwającego obecnie XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Po koncercie zapraszamy wszystkich słuchaczy do zwiedzania odnowionych wnętrz Pałacu na Wyspie.

Wraz z nadejściem jesieni do Łazienek Królewskich powraca cykl koncertów Salony Muzyczne. Recitale w wykonaniu utalentowanych młodych muzyków będą odbywać się co tydzień w niedziele (do końca maja) w Sali Balowej. W repertuarze najbliższego koncertu znajdą się: Preludium i fuga a-moll J. S. Bacha, Etiuda op. 25 nr 11 F. Chopina, Etiuda na fortepian op. 12 nr 8 A. Skriabina, Dwie etiudy na fortepian W. Lutosławskiego oraz II i III sonata fortepianowa S. Prokofiewa.

Bilety na koncert do nabycia w kasach Muzeum w cenie 10 zł. Bilet wstępu na koncert jednocześnie upoważnia do zwiedzenia Pałacu na Wyspie. Muzeum Łazienki Królewskie przygotowało również niespodziankę dla słuchaczy niedzielnego koncertu – co piąty słuchacz otrzyma wybraną publikację Łazienek Królewskich.

Pałac na Wyspie, ul. Agrykoli 1, Warszawa

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.